Definitieve uitslag verkiezingen Pakistan bevestigt winst Khan
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Onafhankelijke kandidaten die de gevangengenomen Pakistaanse oud-premier Imran Khan steunen, hebben met 101 zetels de Pakistaanse parlementsverkiezingen van afgelopen donderdag gewonnen. Dat blijkt uit de definitieve verkiezingsuitslag. Nawaz Sharif, die al meerdere malen premier van Pakistan was, kreeg met zijn moslimliga PML-N 75 van de 264 zetels.
Beide kandidaten hebben zichzelf na afloop van de verkiezingen als winnaar uitgeroepen. Khan deed dat via zijn advocaat vanuit de cel. Sharif kondigde op zijn beurt aan met de formatiegesprekken te zullen beginnen. Zijn moslimliga is ondanks een teleurstellend resultaat wel de grootste partij, omdat medestanders van Khan als onafhankelijke kandidaten deelnamen. Dat deden ze omdat de PTI-partij was uitgesloten van de verkiezingen.
Omdat geen van beide kampen een meerderheid heeft, zullen ze voor een nieuw kabinet in elk geval coalities moeten sluiten. Daarbij kan de Volkspartij PPP van voormalig minister van Buitenlandse Zaken Bilawal Bhutto Zardari, die met 54 zetels als derde eindigde, een rol spelen.
Khan werd vorig jaar veroordeeld tot een celstraf van tien jaar voor het lekken van staatsgeheimen. De politicus beschouwt zijn proces als een politieke afrekening.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
2 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.
1 uur geledenMINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" moet sluiten. "Anders gaan er slechte dingen gebeuren", zei hij in een speech tijdens de eerste bijeenkomst van zijn Vredesraad. "Misschien sluiten we een deal, dat zul je waarschijnlijk de komende tien dagen wel zien."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles is uren na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew Mountbatten-Windsor in het openbaar verschenen, maar hij wilde desgevraagd niets zeggen over Andrew. Ook zijn vrouw Camilla kreeg te maken met vragen, maar ging daar niet op in. De koning was in Londen om de eerste dag van de London Fashion Week bij te wonen.
3 uur geleden