Definitieve uitslag verkiezingen Pakistan bevestigt winst Khan
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Onafhankelijke kandidaten die de gevangengenomen Pakistaanse oud-premier Imran Khan steunen, hebben met 101 zetels de Pakistaanse parlementsverkiezingen van afgelopen donderdag gewonnen. Dat blijkt uit de definitieve verkiezingsuitslag. Nawaz Sharif, die al meerdere malen premier van Pakistan was, kreeg met zijn moslimliga PML-N 75 van de 264 zetels.
Beide kandidaten hebben zichzelf na afloop van de verkiezingen als winnaar uitgeroepen. Khan deed dat via zijn advocaat vanuit de cel. Sharif kondigde op zijn beurt aan met de formatiegesprekken te zullen beginnen. Zijn moslimliga is ondanks een teleurstellend resultaat wel de grootste partij, omdat medestanders van Khan als onafhankelijke kandidaten deelnamen. Dat deden ze omdat de PTI-partij was uitgesloten van de verkiezingen.
Omdat geen van beide kampen een meerderheid heeft, zullen ze voor een nieuw kabinet in elk geval coalities moeten sluiten. Daarbij kan de Volkspartij PPP van voormalig minister van Buitenlandse Zaken Bilawal Bhutto Zardari, die met 54 zetels als derde eindigde, een rol spelen.
Khan werd vorig jaar veroordeeld tot een celstraf van tien jaar voor het lekken van staatsgeheimen. De politicus beschouwt zijn proces als een politieke afrekening.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
15 minuten geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
4 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
9 uur geleden