Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Definitieve uitslag verkiezingen Pakistan bevestigt winst Khan

Definitieve uitslag verkiezingen Pakistan bevestigt winst Khan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Onafhankelijke kandidaten die de gevangengenomen Pakistaanse oud-premier Imran Khan steunen, hebben met 101 zetels de Pakistaanse parlementsverkiezingen van afgelopen donderdag gewonnen. Dat blijkt uit de definitieve verkiezingsuitslag. Nawaz Sharif, die al meerdere malen premier van Pakistan was, kreeg met zijn moslimliga PML-N 75 van de 264 zetels.

Beide kandidaten hebben zichzelf na afloop van de verkiezingen als winnaar uitgeroepen. Khan deed dat via zijn advocaat vanuit de cel. Sharif kondigde op zijn beurt aan met de formatiegesprekken te zullen beginnen. Zijn moslimliga is ondanks een teleurstellend resultaat wel de grootste partij, omdat medestanders van Khan als onafhankelijke kandidaten deelnamen. Dat deden ze omdat de PTI-partij was uitgesloten van de verkiezingen.

Omdat geen van beide kampen een meerderheid heeft, zullen ze voor een nieuw kabinet in elk geval coalities moeten sluiten. Daarbij kan de Volkspartij PPP van voormalig minister van Buitenlandse Zaken Bilawal Bhutto Zardari, die met 54 zetels als derde eindigde, een rol spelen.

Khan werd vorig jaar veroordeeld tot een celstraf van tien jaar voor het lekken van staatsgeheimen. De politicus beschouwt zijn proces als een politieke afrekening.

Meer uit Buitenland

Brussel lanceert actieplan om EU tegen drones te beschermen

BRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.

5 minuten geleden
Europol meldt inbeslagname van 1,2 miljard euro aan nepgeld

DEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.

9 minuten geleden
Iran bereid tot inspecties van nucleaire installaties

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.

31 minuten geleden
Verdachte zaak-Guthrie weer vrijgelaten, zegt haar niet te kennen

TUCSON (ANP) - De aangehouden verdachte in het onderzoek naar de verdwijning van Nancy Guthrie is weer vrijgelaten. Dat meldt onder meer CNN. De man werd dinsdag een uur rijden ten zuiden van Tucson opgepakt voor verhoor, de woonplaats van de moeder van NBC News-presentatrice Savannah Guthrie.

44 minuten geleden
Franse buitenlandminister geschokt om mogelijk Epstein-lek

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, is geschokt dat een van zijn adviseurs informatie lijkt te hebben gelekt aan Jeffrey Epstein. Dat schrijven Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Volgens Barrot is het denkbaar dat meer namen opduiken in de Epstein-documenten of dat aanwijzingen worden aangetroffen voor politieke inmenging, "zelfs in Frankrijk".

1 uur geleden
VK verdubbelt aantal militairen in Noorwegen

LONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.

2 uur geleden
FT: Zelensky plant verkiezingen in voorjaar onder druk VS

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan om op 24 februari voorbereidingen op presidentsverkiezingen en een referendum aan te kondigen. Een mogelijke datum daarvoor zou in mei kunnen zijn. Dat schrijft de Financial Times op basis van Oekraïense en Europese functionarissen die bij de planning betrokken zijn.

3 uur geleden