Definitieve uitslag verkiezingen Pakistan bevestigt winst Khan
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Onafhankelijke kandidaten die de gevangengenomen Pakistaanse oud-premier Imran Khan steunen, hebben met 101 zetels de Pakistaanse parlementsverkiezingen van afgelopen donderdag gewonnen. Dat blijkt uit de definitieve verkiezingsuitslag. Nawaz Sharif, die al meerdere malen premier van Pakistan was, kreeg met zijn moslimliga PML-N 75 van de 264 zetels.
Beide kandidaten hebben zichzelf na afloop van de verkiezingen als winnaar uitgeroepen. Khan deed dat via zijn advocaat vanuit de cel. Sharif kondigde op zijn beurt aan met de formatiegesprekken te zullen beginnen. Zijn moslimliga is ondanks een teleurstellend resultaat wel de grootste partij, omdat medestanders van Khan als onafhankelijke kandidaten deelnamen. Dat deden ze omdat de PTI-partij was uitgesloten van de verkiezingen.
Omdat geen van beide kampen een meerderheid heeft, zullen ze voor een nieuw kabinet in elk geval coalities moeten sluiten. Daarbij kan de Volkspartij PPP van voormalig minister van Buitenlandse Zaken Bilawal Bhutto Zardari, die met 54 zetels als derde eindigde, een rol spelen.
Khan werd vorig jaar veroordeeld tot een celstraf van tien jaar voor het lekken van staatsgeheimen. De politicus beschouwt zijn proces als een politieke afrekening.
Meer uit Buitenland
BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
50 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.
5 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
14 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
15 uur geleden