Definitieve uitslag verkiezingen Pakistan bevestigt winst Khan
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Onafhankelijke kandidaten die de gevangengenomen Pakistaanse oud-premier Imran Khan steunen, hebben met 101 zetels de Pakistaanse parlementsverkiezingen van afgelopen donderdag gewonnen. Dat blijkt uit de definitieve verkiezingsuitslag. Nawaz Sharif, die al meerdere malen premier van Pakistan was, kreeg met zijn moslimliga PML-N 75 van de 264 zetels.
Beide kandidaten hebben zichzelf na afloop van de verkiezingen als winnaar uitgeroepen. Khan deed dat via zijn advocaat vanuit de cel. Sharif kondigde op zijn beurt aan met de formatiegesprekken te zullen beginnen. Zijn moslimliga is ondanks een teleurstellend resultaat wel de grootste partij, omdat medestanders van Khan als onafhankelijke kandidaten deelnamen. Dat deden ze omdat de PTI-partij was uitgesloten van de verkiezingen.
Omdat geen van beide kampen een meerderheid heeft, zullen ze voor een nieuw kabinet in elk geval coalities moeten sluiten. Daarbij kan de Volkspartij PPP van voormalig minister van Buitenlandse Zaken Bilawal Bhutto Zardari, die met 54 zetels als derde eindigde, een rol spelen.
Khan werd vorig jaar veroordeeld tot een celstraf van tien jaar voor het lekken van staatsgeheimen. De politicus beschouwt zijn proces als een politieke afrekening.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
7 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
17 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
4 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
4 uur geleden