Definitief einde aan zaak rond publicaties Zembla over granuliet
DEN HAAG (ANP) - Er is definitief een einde gekomen aan de jarenlange juridische strijd tussen het BNNVARA-programma Zembla en granulietproducent Graniet Import Benelux (GIB). De Hoge Raad heeft vrijdag geoordeeld dat de uitlatingen van het programma over het storten van granuliet in natuurplassen niet onrechtmatig zijn en houdt daarmee de beslissing van het gerechtshof in stand.
Zembla berichtte in meerdere uitzendingen over de stort van granuliet in natuurplassen. GIB stapte naar de rechter en in 2022 oordeelde de rechtbank dat Zembla een rectificatie moest plaatsen. Dat vonnis werd in 2024 in hoger beroep vernietigd, waarna de granulietproducent in cassatie ging bij de Hoge Raad.
Met deze uitspraak is het oordeel van het hof definitief dat de gewraakte uitlatingen van Zembla en de uitlatingen van de door Zembla geïnterviewde deskundige niet onrechtmatig zijn.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De European Film Academy (EFA) heeft Koninklijk Theater Tuschinski in Amsterdam uitgeroepen tot Europees filmerfgoed. Dat heeft het Nederlands Filmfonds vrijdag bekendgemaakt. Een plaquette bij de ingang, bij de oude kassa, bevestigt deze nieuwe status als 'Europese filmschat'.
10 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Na maanden waarin veel te veel bussen uitvielen, verloopt het openbaar vervoer in Zeeland weer naar tevredenheid van de provincie. Gedeputeerde Harry van der Maas stelde vervoersbedrijf Connexxion voor de zomer een ultimatum: als het percentage uitgevallen ritten voor 1 oktober niet was teruggebracht tot onder de 2 procent, zou een boete volgen. Van der Maas vertelde vrijdag dat afgelopen maand amper 1 procent van de bussen uitviel.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Sommige oud-studenten moeten de komende vijf jaar een iets hogere rente betalen over hun studieschuld. Het tarief gaat omhoog van 2,21 procent naar 2,29 procent, kondigt de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) aan. Het is nog wel aanzienlijk lager dan de 2,95 procent van een paar jaar geleden.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vier activisten die woensdagavond deelnamen aan de blokkade van het treinverkeer op Amsterdam Centraal zitten nog vast. Dat zegt een woordvoerder van de politie. Bij de actie werden twintig mensen van de activistengroep Extinction Rebellion (XR) aangehouden. Zestien van hen werden donderdagavond en vrijdagochtend vrijgelaten.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland trekt minder geld uit voor Europese ruimtemissies. Het bedrag voor de komende drie jaar is 170 miljoen euro, heeft het kabinet vrijdag bekendgemaakt.
34 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De herbouw van de ingestorte parkeergarage in Nieuwegein gaat in de week van 20 oktober van start. Dat meldt het St. Antonius Ziekenhuis, waar de garage naast staat. Op 24 mei vorig jaar stortten de rijhellingen van de garage in. Niemand raakte gewond.
42 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado noemt het winnen van de Nobelprijs voor de Vrede een "enorme erkenning" voor de strijd die de Venezolanen al jaren voeren voor vrijheid. Ze doet op X ook een beroep op de Amerikaanse president Donald Trump, die zelf aanspraak maakte op de prestigieuze onderscheiding, maar misgreep.
51 minuten geleden