Definitief einde aan smaadzaak pornoactrice tegen Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - De smaadzaak van pornoactrice Stormy Daniels tegen oud-president Donald Trump krijgt geen vervolg. Het Amerikaanse Hooggerechtshof verwierp maandag haar verzoek het proces nieuw leven in te blazen, zoals lagere rechters eerder al deden.
Daniels diende in april 2018 een aanklacht in tegen Trump wegens smaad nadat die op Twitter haar betrouwbaarheid in twijfel had getrokken. Zij had beweerd dat ze was bedreigd nadat ze had aangekondigd uit de school te klappen over een seksuele relatie die ze zou hebben gehad met Trump.
Een rechter in Los Angeles oordeelde in 2018 al dat geen sprake was van smaad, maar dat Trump gebruikmaakte van zijn recht op vrije meningsuiting
Trumps advocaat Michael Cohen betaalde de pornoactrice in 2016 vlak voor de presidentsverkiezing "uit eigen zak" 130.000 dollar zwijggeld. Trump zei eerder daar niets van te hebben geweten en ontkende ook het slippertje met Daniels.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
2 uur geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
5 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
5 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
5 uur geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
6 uur geleden