Defibrillator voor voetballer Bove na hartstilstand op veld
FLORENCE (ANP/AFP) - Bij voetballer Edoardo Bove van Fiorentina is een inwendige defibrillator geplaatst nadat hij begin deze maand een hartstilstand kreeg op het veld. Dat meldden diverse Italiaanse media zoals Sky Sport en Gazzetta dello Sport. De operatie is volgens de media dinsdag uitgevoerd in het ziekenhuis van Florence, waar de middenvelder ligt sinds hij op 1 december in de wedstrijd tegen Internazionale plotseling in elkaar zakte. Dat gebeurde al vlak na de aftrap. Het duel werd na een onderbreking definitief gestaakt.
Fiorentina wilde de berichtgeving rond Bove niet bevestigen. Het laatste dat de club meldde was dat de 22-jarige Italiaan "wakker en alert" was nadat hij op de intensive care van het ziekenhuis was opgenomen. Schade aan het centrale zenuwstelsel kon al snel worden uitgesloten.
Een inwendige defibrillator kan gevolgen hebben voor de voetbalcarrière van Bove in Italië, waar de gezondheidsvoorschriften streng zijn. De Deen Christian Eriksen moest Internazionale verlaten nadat er bij hem een defibrillator was geplaatst. Eriksen zakte door een hartstilstand ineen tijdens een interland op het EK voetbal van 2021.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
42 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
12 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
17 uur geleden