Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieministers NAVO-landen bijeen over toestand Oekraïne

Defensieministers NAVO-landen bijeen over toestand Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Defensieminister Kajsa Ollongren en haar collega's van de andere NAVO-landen treffen elkaar opnieuw op het hoofdkwartier in Brussel om over de Russische oorlog tegen Oekraïne te overleggen. De lidstaten overleggen koortsachtig nu het bloedvergieten blijft toenemen en Moskou volgens NAVO-chef Stoltenberg mogelijk zelfs chemische wapens wil inzetten. Ze willen de oostelijke lidstaten die zich bedreigd voelen door de opmars van Rusland versterken, maar blijven volhouden dat ze zich niet in de oorlog zelf mengen, zeggen diplomaten.

Oekraïne, nu bijna drie weken in oorlog en steeds verder in het nauw, zal opnieuw bepleiten dat te veranderen en de NAVO vragen bijvoorbeeld Russische vliegtuigen uit het Oekraïense luchtruim te weren. De Oekraïense defensieminister belt 's ochtends in, als de NAVO-ministers bespreken wat hun nu meteen te doen staat. Ook andere bevriende niet-leden Zweden, Finland en Georgië en EU-buitenlandchef Josep Borrell schuiven aan.

Maar zo'n no fly-zone is voor de NAVO onbespreekbaar, maakte de Amerikaanse ambassadeur bij het militaire bondgenootschap dinsdag nog eens duidelijk. Evenals een NAVO-vredesmissie, zoals Polen opperde. NAVO-landen kunnen eigener beweging Oekraïne met bijvoorbeeld wapens helpen zich te verdedigen. Maar de alliantie moet buiten het conflict blijven, is het stellige voornemen.

De verdediging van de eigen lidstaten, dáárvoor is de NAVO tenslotte bedoeld, blijft secretaris-generaal Stoltenberg maar herhalen. 's Middags bespreken de dertig bondgenoten daarom de versterking op langere termijn van de 'oostflank' van de westerse alliantie, waar de vrees voor Rusland groeit. De militaire leiding van de NAVO zal opdracht krijgen daartoe plannen uit te werken.

Meer uit Buitenland

SpaceX dreigt met stop bemande ruimtemissies na ruzie met Trump

WASHINGTON (ANP) - SpaceX dreigt de ruimtevaartuigen die mensen naar het internationale ruimtestation ISS en terug naar de aarde brengen aan de grond te houden. Topman Elon Musk heeft dat gezegd in de oplaaiende ruzie met de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Israël bombardeert bij Beiroet, inwoners massaal op de vlucht

BEIROET (ANP/AFP) - Buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn donderdagavond doelwit door meerdere luchtaanvallen. Dat gebeurde nadat Israël inwoners had opgeroepen te vertrekken. Op beelden is te zien dat rook opstijgt.

2 uur geleden
Trump hint op stopzetten overheidscontracten van Elon Musk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na een aanvaring over een grote belastingwet uitgehaald naar techmiljardair en voormalig vertrouweling Elon Musk. "De makkelijkste manier om miljarden en miljarden dollars te besparen in onze begroting, is door een einde te maken aan Elons overheidssubsidies en contracten. Het verbaasde me altijd al dat Biden dat niet heeft gedaan", schreef de president op zijn platform Truth Social.

3 uur geleden
Media: Israël bewapent bende in Gaza ook voor strijd tegen Hamas

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een jihadistische criminele bende en clan in de Gazastrook laten bewapenen omdat daarmee de positie van de beweging Hamas zou kunnen worden verzwakt. Volgens The Times of Israel hebben bronnen bij defensie het bericht bevestigd. Het kwam van de voormalige minister van Defensie, Avigdor Lieberman. Het kantoor van Netanyahu zei enkel dat "Israël Hamas op tal van manieren verslaat".

4 uur geleden
Musk haalt uit naar 'ondankbare' Trump

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft op X uitgehaald naar de Amerikaanse president Donald Trump. "Zonder mij zou Trump de verkiezingen hebben verloren", schreef Musk nadat Trump had gezegd erg teleurgesteld in hem te zijn. "Wat een ondankbaarheid", vervolgde Musk.

5 uur geleden
Trump: Rusland en Oekraïne net vechtende kinderen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de strijdende partijen in Oekraïne vergeleken met twee kinderen die vechten in een park. "Je probeert ze uit elkaar te trekken. Dat willen ze dan niet. Soms kan je ze beter nog even laten doorvechten voordat je ingrijpt", zei de president tijdens een bezoek van de Duitse bondskanselier Friedrich Merz aan het Witte Huis.

5 uur geleden
NAVO wil jaarlijks horen hoeveel lidstaat defensiebudget verhoogt

BRUSSEL (ANP) - De NAVO wil dat lidstaten jaarlijks duidelijk maken hoeveel ze hun defensiebudget verhogen om uiteindelijk aan de nieuwe fors hogere NAVO-norm te voldoen. Er zou volgens hoge NAVO-diplomaten wat ruimte komen voor maatwerk, maar getreuzel moet worden voorkomen, vindt secretaris-generaal Mark Rutte.

6 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!