
Defensieministers China en VS praten over conflicthaarden
SINGAPORE (ANP/AFP) - De ministers van Defensie van China en van de Verenigde Staten zijn in Singapore in gesprek gegaan over conflicten in de wereld, vooral over de strijd in Gaza en in Oekraïne en over de positie van Taiwan.
Een Chinese woordvoerder zei dat het gesprek tussen minister Dong Jun en diens Amerikaanse collega Lloyd Austin constructief is geweest.
De defensieministeries van beide mogendheden gaan binnenkort weer regelmatig met elkaar telefoneren. De twee gaan daarbij ook een speciale werkgroep opzetten voor goede communicatie in tijden van crisis.
Dong heeft Austin gewaarschuwd dat de Verenigde Staten zich niet met Taiwan mogen bemoeien. En hij heeft beklemtoond dat China in de oorlog in Oekraïne neutraal is. Beijing levert geen wapens aan de strijdende partijen, aldus Dong.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische legerleider Eyal Zamir heeft het "hoofdconcept" van een nieuw aanvalsplan in de Gazastrook goedgekeurd, staat in een verklaring van de krijgsmacht. Volgens Israëlische media was Zamir een tegenstander van een nieuw offensief, maar lijkt hij nu bereid om dat uit te voeren.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky komt woensdag naar Berlijn en neemt deel aan een videogesprek van bondskanselier Friedrich Merz met de Amerikaanse president Donald Trump. Het gesprek is er een van een reeks die woensdag op het programma staat waarbij Europese leiders en Trump vooruitblikken op de topontmoeting van Trump met de Russische president Vladimir Poetin vrijdag in Alaska.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering heeft opdracht gegeven tot het beoordelen van tentoonstellingen in verschillende prominente musea op "verdeeldheid zaaiende of partijdige verhalen". Dat schrijft het Witte Huis in een brief aan het Smithsonian Institution.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maandag door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde inzet van de Nationale Garde in Washington begint dinsdagavond (lokale tijd). Dat zei Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt tegen The Washington Post. Ze zei ook dat maandagavond al ongeveer 850 leden van het reserveleger in de hoofdstad waren gearriveerd.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Franse luchtverkeersleider op de luchthaven Charles de Gaulle in Parijs is geschorst omdat hij 'Free Palestine' zei tijdens een radio-uitwisseling met de bemanning van een vlucht van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al. De Israëlische maatschappij maakte een melding van het incident, waarna er een onderzoek werd geopend.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De natuurbranden in het zuiden van Europa, dat te maken heeft met een hittegolf, hebben dinsdag drie mensen het leven gekost. Ook zijn duizenden mensen geëvacueerd, onder meer in Spanje en Griekenland.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft 26 gevangenen overgedragen aan de Verenigde Staten, meldt The Wall Street Journal. De gevangenen worden ervan verdacht banden te hebben met drugskartels en werden gezocht door de VS.
10 uur geleden