Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieminister VS: wereld onveiliger door klimaatverandering

Defensieminister VS: wereld onveiliger door klimaatverandering

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft gewaarschuwd dat klimaatverandering ook nieuwe veiligheidsrisico's met zich meebrengt. "Klimaatverandering maakt de wereld onveiliger en we moeten in actie komen", zei Lloyd Austin op de digitale klimaattop van president Joe Biden.

Austin noemde de klimaatcrisis "zeer destabiliserend" voor de wereld. Hij wees op het smeltende ijs in het Arctisch gebied. Dat leidt tot volgens de minister tot meer concurrentie om daar grondstoffen te bemachtigen. Hij zei dat extreem weer de laatste jaren ook voor miljarden aan schade heeft aangericht op Amerikaanse militaire installaties.

Op andere plaatsen in de wereld worden volgens Austin miljoenen mensen bedreigd door droogte en hongersnood. De massamigratie van mensen die vluchten voor de gevolgen van klimaatverandering kan de stabiliteit in de wereld ondermijnen, waarschuwde de minister. Vluchtelingen lopen het risico uitgebuit te worden of te radicaliseren.

Klimaatplan

"Van kust tot kust en in de hele wereld heeft de klimaatcrisis aanzienlijke schade aangericht en mensen in gevaar gebracht", zei Austin. "En het maakt het voor ons lastiger om onze missie uit te voeren om de Verenigde Staten en onze bondgenoten te verdedigen."

President Biden presenteerde donderdag al een ambitieus klimaatplan. Hij wil de uitstoot van broeikasgassen van zijn land voor 2030 halveren ten opzichte van het niveau van 2005. De Democraat heeft de tientallen wereldleiders op zijn klimaattop aangemoedigd om ook grotere stappen te zetten.

Meer uit Buitenland

Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

2 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

3 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

4 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

6 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

9 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

9 uur geleden