
Defensieminister VS kondigt onderzoek aan naar vliegtuigcrash
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gezegd dat het leger en zijn ministerie, bekend als het Pentagon, "onmiddellijk een onderzoek hebben ingesteld" naar de botsing van een legerhelikopter en een verkeersvliegtuig niet ver van de luchthaven van Washington. In de toestellen zaten in totaal 67 mensen.
De helikopter en het vliegtuig dat uit Kansas kwam zijn in de rivier de Potomac gestort. De pas aangetreden minister noemt het ongeluk "absoluut tragisch" en zei "bid voor de getroffen zielen en hun familie". Circa driehonderd reddingswerkers zoeken op de rivier in de kou en in het donker naar de slachtoffers. Ze weten niet of er overlevenden zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op dinsdag opnieuw een ontmoeting heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Trump gaan ze het "bijna alleen maar" over Gaza hebben. "We moeten dat oplossen."
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een toespraak in het Britse parlement opgeroepen om het internationaal recht en de wereldorde te beschermen. Hij deed dat door "order, order" te roepen, de bekende woorden waarmee de voorzitters van het Britse Lagerhuis de orde in het parlement bewaren.
3 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - De Israëlische luchtmacht zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op Tripoli, een stad in het noorden van Libanon. Daar zou een "belangrijk" lid van de Palestijnse beweging Hamas hebben gezeten, maar Israël zegt niet om wie het gaat.
4 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De internationale luchthaven van het Zuid-Franse Marseille is tijdelijk dicht vanwege een natuurbrand. Volgens Franse media zijn in de buurt ook delen van snelwegen gesloten.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft niet om gesprekken met de Verenigde Staten gevraagd, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd volgens persbureau Tasnim. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat er gesprekken gepland zijn en dat de houding van Iran is veranderd na de Amerikaanse aanvallen op nucleaire installaties in het land.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Bemiddelaar Qatar stelt dat "tijd nodig" is voor de onderhandelingen voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. "Ik denk niet dat ik op dit moment een tijdlijn kan geven, maar ik kan nu wel zeggen dat we hier tijd voor nodig zullen hebben", aldus een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 uur geledenXERTA (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben meer dan 18.000 inwoners van de provincie Tarragona opdracht gegeven binnen te blijven. In het gebied grijpt een natuurbrand om zich heen en worden evacuaties uitgevoerd.
7 uur geleden