Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieminister VS: grondoorlog Gaza duurt minstens 9 maanden

Defensieminister VS: grondoorlog Gaza duurt minstens 9 maanden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin denkt dat een Israëlische grondinvasie van Gaza langer kan duren dan negen maanden. Dat zei Austin tegen het programma This Week op de Amerikaanse zender ABC. "Ik voorzie een gevecht gekenmerkt door veel zelfgemaakte bommen en boobytraps."

Austin hield een periode van negen maanden als referentie aan omdat het in 2016 zo lang duurde om de controle over de Noord-Iraakse stad Mosul terug te krijgen van ISIS. Die operatie overzag Austin als commandant van Centcom, het Amerikaanse militaire hoofdkwartier dat zich richt op het Midden-Oosten, Afrika en grote delen van westelijk Azië. In die rol was hij van 2013 tot 2016 betrokken bij de strijd in Irak en Syrië.

"Stedelijke gevechten zijn buitengewoon moeilijk, het gaat in een langzaam tempo", zei Austin onder andere tegen This Week. Een grondoorlog in de Gazastrook kan volgens hem nog lastiger zijn dan de strijd destijds in Mosul "door het ondergrondse netwerk van tunnels dat Hamas in de loop van de tijd heeft aangelegd en het feit dat ze veel tijd hebben gehad om zich voor te bereiden op een gevecht".

Meer uit Buitenland

Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

1 uur geleden
VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

2 uur geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

5 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

5 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

9 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

11 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

13 uur geleden