Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieminister VS: Abrams-tanks snel in Oekraïne

Defensieminister VS: Abrams-tanks snel in Oekraïne

RAMSTEIN-MIESENBACH (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie lloyd Austin heeft aan het begin van de internationale conferentie over militaire steun aan Oekraïne gezegd dat dat land "snel" Amerikaanse M1 Abrams-tanks krijgt. De zware tanks zijn onderdeel van de aanzienlijke militaire hulp die de Verenigde Staten aan Oekraïne geven, met een waarde van meer dan 40 miljard euro.

De bijeenkomst op een Amerikaanse militaire basis in Duitsland is vooral een NAVO-evenement en heet Oekraïne Defensie Contactgroep. Austin zei dat hij "blij is dat de beloofde tanks binnenkort Oekraïne binnengaan". De tanks krijgen munitie met verarmd uranium. Dat is fel omstreden munitie omdat die ook na de strijd nog in de wijde omgeving voor ernstige gezondheidsschade kan zorgen. De VS hebben de munitie vaak ingezet bij hun invasie van Irak.

De Abrams-tank verbruikt erg veel brandstof die op vliegtuigbrandstof is gebaseerd en rijdt niet op diesel zoals de meeste tanks. De naam van de tank komt van generaal Creighton Abrams die de Amerikaanse militaire operaties in Vietnam leidde van 1968 tot 1972.

Meer uit Buitenland

Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

44 minuten geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

46 minuten geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

8 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

9 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

10 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

10 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

12 uur geleden