Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieminister VS: Abrams-tanks snel in Oekraïne

Defensieminister VS: Abrams-tanks snel in Oekraïne

RAMSTEIN-MIESENBACH (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie lloyd Austin heeft aan het begin van de internationale conferentie over militaire steun aan Oekraïne gezegd dat dat land "snel" Amerikaanse M1 Abrams-tanks krijgt. De zware tanks zijn onderdeel van de aanzienlijke militaire hulp die de Verenigde Staten aan Oekraïne geven, met een waarde van meer dan 40 miljard euro.

De bijeenkomst op een Amerikaanse militaire basis in Duitsland is vooral een NAVO-evenement en heet Oekraïne Defensie Contactgroep. Austin zei dat hij "blij is dat de beloofde tanks binnenkort Oekraïne binnengaan". De tanks krijgen munitie met verarmd uranium. Dat is fel omstreden munitie omdat die ook na de strijd nog in de wijde omgeving voor ernstige gezondheidsschade kan zorgen. De VS hebben de munitie vaak ingezet bij hun invasie van Irak.

De Abrams-tank verbruikt erg veel brandstof die op vliegtuigbrandstof is gebaseerd en rijdt niet op diesel zoals de meeste tanks. De naam van de tank komt van generaal Creighton Abrams die de Amerikaanse militaire operaties in Vietnam leidde van 1968 tot 1972.

Meer uit Buitenland

Netanyahu zegt dat Macron met zijn kritiek kant van Hamas kiest

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Franse president Emmanuel Macron de kant kiest van Hamas. Hij lijkt op X te reageren op de kritiek die Macron in een televisie-interview uitte op Israël. Hij noemde het dinsdag "schandelijk" dat een half miljoen mensen in Gaza dreigen te verhongeren.

12 minuten geleden
Corruptiewaakhond: uitspraak sms'jes Von der Leyen is historisch

BRUSSEL (ANP) - Anti-corruptieorganisatie Transparency International (TI) noemt de rechterlijke uitspraak over de sms'jes van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen "een historische overwinning voor transparantie in de EU". Het Hof van Justitie van de Europese Unie besliste dat de Commissie een verzoek van The New York Times om inzage in de sms'jes tussen Von der Leyen en de directeur van farmaciegigant Pfizer niet mocht afwijzen.

30 minuten geleden
Trump aangekomen in Qatar voor tweede deel buitenlandse reis

DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in Qatar aangekomen voor het tweede deel van zijn reis naar het Midden-Oosten. Zijn vliegtuig landde op een luchthaven in Doha.

33 minuten geleden
Duitsland ziet steeds meer Russische agressie in Oostzee

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland waarschuwt voor steeds agressiever gedrag van de Russische marine in de Oostzee. Dit verhoogt het risico op escalatie, aldus viceadmiraal Jan Christian Kaack in Berlijn. Hij presenteerde plannen om de paraatheid van de Duitse zeestrijdkrachten te vergroten.

36 minuten geleden
Zware gevechten in Tripoli houden aan na dood militieleider

TRIPOLI (ANP/RTR) - De Libische hoofdstad Tripoli is opgeschrikt door de zwaarste gevechten in jaren. Die volgen op de dood van een militieleider. VN-missie UNSMIL noemt het escalerende geweld in dichtbevolkte wijken zeer zorgelijk en dringt aan op een bestand.

2 uur geleden
Gezondheidsdiensten Gaza melden vele tientallen doden

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het dodental door de Israëlische aanvallen op de Gazastrook van woensdag is volgens de lokale gezondheidsautoriteiten gestegen tot meer dan vijftig. De meeste slachtoffers vielen in Jabalia, in het noorden van het gebied. De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nog niets over de aanvallen gezegd.

2 uur geleden
Trump ontmoet Syrische leider al-Sharaa

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in Saudi-Arabië een ontmoeting gehad met de nieuwe Syrische leider, voormalig guerrillaleider Ahmed al-Sharaa. Het ging volgens een medewerker van het Witte Huis om een kort gesprek in aanloop naar een bijeenkomst met leiders van Golfstaten.

3 uur geleden