Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieminister VS: Abrams-tanks snel in Oekraïne

Defensieminister VS: Abrams-tanks snel in Oekraïne

RAMSTEIN-MIESENBACH (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie lloyd Austin heeft aan het begin van de internationale conferentie over militaire steun aan Oekraïne gezegd dat dat land "snel" Amerikaanse M1 Abrams-tanks krijgt. De zware tanks zijn onderdeel van de aanzienlijke militaire hulp die de Verenigde Staten aan Oekraïne geven, met een waarde van meer dan 40 miljard euro.

De bijeenkomst op een Amerikaanse militaire basis in Duitsland is vooral een NAVO-evenement en heet Oekraïne Defensie Contactgroep. Austin zei dat hij "blij is dat de beloofde tanks binnenkort Oekraïne binnengaan". De tanks krijgen munitie met verarmd uranium. Dat is fel omstreden munitie omdat die ook na de strijd nog in de wijde omgeving voor ernstige gezondheidsschade kan zorgen. De VS hebben de munitie vaak ingezet bij hun invasie van Irak.

De Abrams-tank verbruikt erg veel brandstof die op vliegtuigbrandstof is gebaseerd en rijdt niet op diesel zoals de meeste tanks. De naam van de tank komt van generaal Creighton Abrams die de Amerikaanse militaire operaties in Vietnam leidde van 1968 tot 1972.

Meer uit Buitenland

Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

40 minuten geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

1 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

2 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

2 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

2 uur geleden
Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

4 uur geleden
Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

7 uur geleden