Defensieminister VS: Abrams-tanks snel in Oekraïne
RAMSTEIN-MIESENBACH (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie lloyd Austin heeft aan het begin van de internationale conferentie over militaire steun aan Oekraïne gezegd dat dat land "snel" Amerikaanse M1 Abrams-tanks krijgt. De zware tanks zijn onderdeel van de aanzienlijke militaire hulp die de Verenigde Staten aan Oekraïne geven, met een waarde van meer dan 40 miljard euro.
De bijeenkomst op een Amerikaanse militaire basis in Duitsland is vooral een NAVO-evenement en heet Oekraïne Defensie Contactgroep. Austin zei dat hij "blij is dat de beloofde tanks binnenkort Oekraïne binnengaan". De tanks krijgen munitie met verarmd uranium. Dat is fel omstreden munitie omdat die ook na de strijd nog in de wijde omgeving voor ernstige gezondheidsschade kan zorgen. De VS hebben de munitie vaak ingezet bij hun invasie van Irak.
De Abrams-tank verbruikt erg veel brandstof die op vliegtuigbrandstof is gebaseerd en rijdt niet op diesel zoals de meeste tanks. De naam van de tank komt van generaal Creighton Abrams die de Amerikaanse militaire operaties in Vietnam leidde van 1968 tot 1972.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
7 uur geleden