Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieminister Rusland zegt dat trage vooruitgang opzet is

Defensieminister Rusland zegt dat trage vooruitgang opzet is

TASJKENT (ANP/RTR) - Het Russische offensief in Oekraïne verloopt zo traag, omdat de Russische strijdkrachten voorzichtig te werk moeten gaan volgens defensieminister Sergej Sjojgoe. Ze moeten volgens hem zorgvuldig te werk gaan om burgerslachtoffers te vermijden en nauwgezet militaire doelen uitzoeken om aan te vallen. Dat zou moeilijk zijn, omdat Oekraïense strijdkrachten stellingen verdedigen in onder meer woonwijken, ziekenhuizen, scholen en kleuterscholen, berichtte persbureau RIA Novosti.

De Russische aanval begon een half jaar geleden en het leger liep het zuidoosten van Oekraïne tussen het schiereiland de Krim en de benedenloop van de rivier de Dnjepr snel onder de voet, maar daarna is de frontlijn, vaak de Dnjepr, nauwelijks verschoven. Oostelijker lijkt de opmars al vanaf het begin van de invasie slechts stapvoets voortgang te maken. De frontlijn loopt er ook voor een groot deel langs rivieren.

Het hoofd van de Oekraïense militaire inlichtingendienst, Kyrylo Boedanov, noemt een andere reden voor het vertraagde tempo van het Russische offensief. Dat komt door "morele en fysieke vermoeidheid door de gevechten" en een "uitputting van de hulpbronnen", zo heeft hij op Oekraïense televisie gezegd.

Het Kremlin heeft herhaaldelijk betoogd dat het Oekraïne is binnengevallen om de militaire infrastructuur te vernietigen en om oostelijke regio's te bevrijden waar al in 2014 een opstand was uitgebroken. Tal van militaire vliegvelden en wapenopslagplaatsen zijn met raketten bestookt. En volgens Sjojgoe's ministerie zijn er in bijna een half jaar strijd in Oekraïne veel zware wapens vernietigd. Het zou gaan om meer dan 4375 tanks en andere gepantserde gevechtsvoertuigen, bijna 270 vliegtuigen, 150 helikopters, bijna 1800 drones, 370 luchtafweerraketsystemen, meer dan 800 gevechtsvoertuigen met meervoudige raketsystemen en 3335 kanonnen, veldartillerie en mortieren.

Meer uit Buitenland

Chicago verzet zich tegen komst Nationale Garde

CHICAGO (ANP) - De burgemeester van Chicago zit niet te wachten op de inzet van de Nationale Garde in zijn stad. "Dat is niet de taak van onze krijgsmacht. De moedige mannen en vrouwen die zich hebben aangemeld om ons land te dienen, hebben zich niet aangemeld om Amerikaanse steden te bezetten", zei de Democraat Brandon Johnson tegen NBC News.

1 uur geleden
Schroefwormparasiet aangetroffen bij persoon in Verenigde Staten

ANNAPOLIS (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten is voor het eerst een besmetting met de schroefwormparasiet bij een mens vastgesteld. Dat gebeurde bij een persoon die van Guatemala naar de Verenigde Staten was gereisd, aldus vier bronnen die bekend zijn met de situatie. De persoon in kwestie is behandeld in de staat Maryland.

4 uur geleden
Nationale Garde in Washington draagt vanaf zondagavond wapens

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Garde die in de Amerikaanse hoofdstad Washington patrouilleert, draagt vanaf zondagavond wapens. Dat melden onder andere de zender ABC News en Reuters op basis van anonieme bronnen.

4 uur geleden
SpaceX stelt tiende lancering Starship op laatste moment uit

STARBASE (ANP/AFP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk heeft zondag de tiende lancering van zijn Starship uitgesteld, omdat het meer tijd nodig heeft om bepaalde problemen op te lossen.

4 uur geleden
Persoon zwaargewond bij steekincident Palestina-protest Brussel

BRUSSEL (ANP) - Bij een pro-Palestinaprotest in het centrum van Brussel is zondagavond een persoon neergestoken, meldt Het Laatste Nieuws. Volgens de politie verkeert het slachtoffer in levensgevaar.

4 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen krijgsgevangenen uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben ieder 146 krijgsgevangenen vrijgelaten. Het Russische ministerie van Defensie heeft dat gemeld.

15 uur geleden
Israël valt doelen van Houthi's in Jemen aan

SANAA (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft meerdere doelen van de Houthi's aangevallen, waaronder in de Jemenitische hoofdstad Sanaa. De aanvallen zijn volgens de strijdkrachten een reactie op diverse raketbeschietingen en droneaanvallen door de rebellengroepering richting Israël.

16 uur geleden