Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieminister Oekraïne: mannen rekruteren uit buitenland

Defensieminister Oekraïne: mannen rekruteren uit buitenland

KYIV (ANP) - In de zoektocht van Oekraïne naar extra soldaten wil de nieuwe minister van Defensie Roestem Oemjerov volgend jaar Oekraïense mannen rekruteren die in het buitenland wonen. Oekraïners met een leeftijd tussen 25 en 60 jaar die in Duitsland en andere landen wonen, moet worden gevraagd zich te melden bij de rekruteringscentra van de strijdkrachten. Oemjerov maakte dit bekend in een interview met Bild, Welt TV en Politico.

De minister sprak van een uitnodiging. Hij maakte echter duidelijk dat er sancties zouden komen voor wie het verzoek niet zou opvolgen. "We bespreken nog wat er zal gebeuren als ze niet vrijwillig komen", zei hij.

Het Oekraïense leger wil 450.000 tot 500.000 extra soldaten mobiliseren om de Russische invasie af te slaan. De financiële en politieke randvoorwaarden zijn echter nog niet duidelijk. President Volodymyr Zelensky heeft de mobilisatie een "gevoelige kwestie" genoemd.

Ondanks een verbod zijn veel Oekraïense mannen naar het buitenland gevlucht om te voorkomen dat ze opgeroepen zouden worden.

Meer uit Buitenland

Japan eert oorlogsdoden bij omstreden tempel, 80 jaar na WOII

TOKIO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een Japanse minister en tienduizenden burgers hebben vrijdag een bezoek gebracht aan een omstreden tempel in Tokio, precies tachtig jaar na de overgave van Japan tijdens de Tweede Wereldoorlog. De Yasukuni-tempel eert 2,5 miljoen oorlogsdoden, onder wie veroordeelde oorlogsmisdadigers.

15 minuten geleden
Geen akkoord over internationaal plasticverdrag

GENÈVE (ANP/DPA/AFP) - De 185 landen die in Genève bij elkaar waren gekomen om een bindend internationaal verdrag over de bestrijding van plasticvervuiling op te stellen, zijn niet tot een akkoord gekomen. Dat meldden verschillende delegaties na nachtelijk beraad over een laatste ontwerpverdrag.

2 uur geleden
Oekraïne-overleg Poetin en Trump iets vervroegd

WASHINGTON (ANP) - Het gesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin vindt vrijdag om 11.00 uur plaatselijke tijd (21.00 uur in Nederland) plaats in de Amerikaanse staat Alaska. Dat kondigde het Witte Huis aan. Eerder leek het overleg een half uur later te beginnen.

2 uur geleden
Seksueel geweld in conflictgebieden met kwart toegenomen

NEW YORK (ANP/AFP) - Seksueel geweld in conflictgebieden is in 2024 flink toegenomen. In het jaarlijkse rapport hierover van de Verenigde Naties meldt de organisatie een stijging van 25 procent ten opzichte van het jaar ervoor.

3 uur geleden
Amnesty: Taliban moeten rechtssysteem weer invoeren

KABUL (ANP) - Amnesty International vindt dat de Taliban het rechtssysteem in Afghanistan weer moeten invoeren. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er momenteel geen duidelijke wetten en worden straffen willekeurig uitgedeeld.

6 uur geleden
Weer ongeregeldheden bij protesten in Servië

NOVI SAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Demonstranten hebben donderdag in de stad Novi Sad in het noorden van Servië een kantoor van regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic geplunderd. In hoofdstad Belgrado raakten duizenden deelnemers aan een protest slaags met de oproerpolitie en met aanhangers van Vucic.

6 uur geleden
Onderhandelingen over plasticverdrag gaan vrijdag verder

GENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling hebben donderdagavond niet tot een akkoord geleid. Voorzitter Luis Vayas Valdivieso kondigde aan dat de conferentie verlengd wordt tot en met vrijdag.

6 uur geleden