Defensieminister: misschien ook geen Duitse wapens voor Israël
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zei donderdag dat Berlijn overweegt om geen wapens meer aan Israël te leveren. Aanleiding was de uitspraak van de Amerikaanse president Joe Biden dat de Verenigde Staten stoppen met wapenleveringen aan Israël als het doorgaat met de belegering van de stad Rafah in de Gazastrook.
"Dit wordt momenteel besproken", zei de minister in het tv-programma Heute Journal van de Duitse zender ZDF. Maar de verantwoordelijkheid hiervoor ligt bij de kanselarij en het ministerie van Buitenlandse Zaken, voegde hij eraan toe.
Ze hadden dit volgens Pistorius "achter gesloten deuren" besproken. Toen de presentatrice hem vroeg of hij de regering van de VS begreep, antwoordde de Duitse defensieminister, "Ja, ik kan dat begrijpen." Pistorius vertelde verder in het tv-programma dat het cruciaal was voor Israël "om zich te blijven focussen op de-escalatie."
Meer uit Buitenland
TRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.
6 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.
15 minuten geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie betreurt de "zware gevangenisstraf van twintig jaar" die het Hooggerechtshof van Hongkong maandag heeft opgelegd aan de Britse burger en mediaondernemer Jimmy Lai (78). Hij moet "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" worden vrijgelaten, mede gezien zijn hoge leeftijd en gezondheidstoestand, herhaalt de EU in een schriftelijke verklaring.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.
3 uur geleden