Defensieminister Israël: Qassem zal Hezbollah niet lang leiden
TEL AVIV (ANP) - De nieuwe leider van Hezbollah zal die functie volgens de Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant niet lang vervullen. De bewindsman plaatste een foto van Naim Qassem met daarbij een tekst die dreigend bedoeld lijkt: "Tijdelijke aanstelling. Zal niet lang duren."
Hezbollah maakte dinsdag bekend dat Qassem na ruim dertig jaar als tweede man was benoemd tot de nieuwe leider. Zijn voorganger Hassan Nasrallah werd vorige maand gedood bij een Israëlische luchtaanval op een buitenwijk in het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet.
Na de dood van Nasrallah werd aanvankelijk Hashem Safieddine genoemd als mogelijke nieuwe leider van Hezbollah, maar ook hij werd niet veel later gedood bij een Israëlische aanval. Gallant en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zinspeelden er toen al op dat ook een nieuwe opvolger snel omgebracht zou worden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
18 seconden geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
1 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
2 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
5 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
7 uur geleden