Defensieminister Austin mist NAVO-top door ziekenhuisopname
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse defensieminister Lloyd Austin heeft een NAVO-top in Brussel afgezegd door zijn ziekenhuisopname. Austin werd zondag opgenomen om blaasproblemen.
Austin werd onder algehele verdoving behandeld aan zijn blaas. Het ging niet om een chirurgische ingreep, zeiden Austins dokters. Ze verwachten dat Austin dinsdag weer hersteld is en zijn werk kan oppakken.
Austin zou deze week afreizen naar de Belgische hoofdstad voor overleg met de andere NAVO-defensieministers. Ook stond er een bijeenkomst rond het steunen van Oekraïne op de planning waar Austin niet bij zal zijn.
Austin raakte eerder in opspraak omdat hij had verzaakt te melden dat hij in december was gediagnosticeerd met prostaatkanker en begin januari werd opgenomen in het ziekenhuis. Austin informeerde president Joe Biden en het Amerikaanse parlement pas na de ziekenhuisopname.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
3 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
3 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
5 uur geleden