Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensieminister Austin dringt aan op beschermen hulpverleners

Defensieminister Austin dringt aan op beschermen hulpverleners

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie, Lloyd Austin, heeft er bij Israël op aangedrongen concrete stappen te ondernemen om hulpverleners en Palestijnse burgers in Gaza te beschermen, aldus het Pentagon. Austin sprak in een telefoongesprek met de Israëlische minister van Defensie, Yoav Gallant.

Het Pentagon liet in een persverklaring weten dat "Austin zijn verontwaardiging uitte" over de aanval vanuit Israël op het humanitaire konvooi van hulporganisatie World Central Kitchen. Austin zou er bij Gallant op hebben aangedrongen om een "snel en transparant" onderzoek uit te voeren, de conclusies publiekelijk te delen en om de verantwoordelijken ter verantwoording te roepen, staat in de verklaring.

Bij de aanval in Gaza kwamen zes internationale hulpverleners, onder wie een Amerikaans staatsburger, en een Palestijnse collega om het leven.

Meer uit Buitenland

Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

30 minuten geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

2 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

5 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

5 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

6 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

6 uur geleden