Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensiegigant Thales zoekt 12.000 mensen, 400 banen in Nederland

Defensiegigant Thales zoekt 12.000 mensen, 400 banen in Nederland

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse technologie- en defensieconcern Thales Groep wil dit jaar 12.000 mensen in dienst nemen als gevolg van de grote vraag naar oorlogstuig na de Russische inval in Oekraïne. In Nederland zoekt Thales zo'n 400 nieuwe mensen, meldde het bedrijf met vestigingen in Hengelo, Delft, Huizen, Eindhoven, Breda en Rotterdam

Circa 40 procent van de nieuwe werkkrachten wordt ingezet bij onderzoek en ontwikkeling. Bijna 9000 van de te werven medewerkers komen in Europa te werken, de meesten (5500) in Frankrijk. De rest krijgt banen in Noord-Amerika, Azië en Australië. Thales verwacht dat ook een groot aantal medewerkers bijvoorbeeld via pensionering vertrekt, zodat er netto 4000 extra personeelsleden bijkomen dit jaar.

Het bedrijf heeft vorig jaar ook al 11.500 mensen ingehuurd en had eind 2022 tienduizenden mensen in dienst in 68 landen. De zoektocht naar nog eens duizenden nieuwe medewerkers volgt op het vrijmaken van grote budgetten voor defensie door Europese landen.

Drie pijlers

Zo kondigde de Duitse bondskanselier Olaf Scholz kort na de Russische inval in Oekraïne vorig jaar een speciaal fonds van 100 miljard euro aan voor de uitbreiding van het Duitse leger. Frankrijk beloofde vorige maand 400 miljard euro uit te geven aan defensie in de periode tussen 2024 en 2030.

"We zijn gefocust op defensie, luchtvaart en beveiliging en deze drie pijlers bieden veel kansen voor groei", verklaart het hoofd voor personeelsbeleid Clément de Villepin. "Onze markten en klanten vragen ons te versnellen op die drie gebieden."

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

6 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

7 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

9 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

10 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

11 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

12 uur geleden