Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensiegigant Thales zoekt 12.000 mensen, 400 banen in Nederland

Defensiegigant Thales zoekt 12.000 mensen, 400 banen in Nederland

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse technologie- en defensieconcern Thales Groep wil dit jaar 12.000 mensen in dienst nemen als gevolg van de grote vraag naar oorlogstuig na de Russische inval in Oekraïne. In Nederland zoekt Thales zo'n 400 nieuwe mensen, meldde het bedrijf met vestigingen in Hengelo, Delft, Huizen, Eindhoven, Breda en Rotterdam

Circa 40 procent van de nieuwe werkkrachten wordt ingezet bij onderzoek en ontwikkeling. Bijna 9000 van de te werven medewerkers komen in Europa te werken, de meesten (5500) in Frankrijk. De rest krijgt banen in Noord-Amerika, Azië en Australië. Thales verwacht dat ook een groot aantal medewerkers bijvoorbeeld via pensionering vertrekt, zodat er netto 4000 extra personeelsleden bijkomen dit jaar.

Het bedrijf heeft vorig jaar ook al 11.500 mensen ingehuurd en had eind 2022 tienduizenden mensen in dienst in 68 landen. De zoektocht naar nog eens duizenden nieuwe medewerkers volgt op het vrijmaken van grote budgetten voor defensie door Europese landen.

Drie pijlers

Zo kondigde de Duitse bondskanselier Olaf Scholz kort na de Russische inval in Oekraïne vorig jaar een speciaal fonds van 100 miljard euro aan voor de uitbreiding van het Duitse leger. Frankrijk beloofde vorige maand 400 miljard euro uit te geven aan defensie in de periode tussen 2024 en 2030.

"We zijn gefocust op defensie, luchtvaart en beveiliging en deze drie pijlers bieden veel kansen voor groei", verklaart het hoofd voor personeelsbeleid Clément de Villepin. "Onze markten en klanten vragen ons te versnellen op die drie gebieden."

Meer uit Financieel

Wall Street en goud flink omhoog, dollar en bitcoin minder waard

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.

4 uur geleden
Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

7 uur geleden
Verkoop vuurwerk naar recordbedrag van 129 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.

8 uur geleden
Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

9 uur geleden
Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

10 uur geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

11 uur geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

12 uur geleden