Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensief zwak PSV loopt tegen onnodig verlies bij Olympiakos aan

Defensief zwak PSV loopt tegen onnodig verlies bij Olympiakos aan

PIRAEUS (ANP) - PSV heeft donderdag nagelaten zich een goede uitgangspositie te verschaffen voor de return tegen Olympiakos Piraeus in de eerste knock-outronde van de Europa League. De Eindhovenaren lieten het in Griekenland bij meerdere momenten in verdedigend opzicht flink afweten en verloren met 4-2. De return in het Philips Stadion is volgende week en PSV moet dan met minimaal twee doelpunten verschil winnen om de achtste finales alsnog te halen. Middenvelder Ibrahim Sangaré is er vanwege een schorsing niet bij.

Trainer Roger Schmidt had tegen Olympiakos voor het eerst sinds lange tijd weer de beschikking over Mario Götze. De Duitse spelmaker kwam vanwege een blessure twee maanden lang niet in actie. PSV kon, vanwege de afwezigheid van Cody Gakpo en Mohamed Ihattaren, op het middenveld wel een speler met veel voetballende kwaliteiten gebruiken. Götze kreeg daarom van Schmidt direct een basisplaats.

Binnen tien minuten keek PSV al tegen een achterstand aan. Uit een vrije trap van de Fransman Mathieu Valbuena kopte aanvoerder Andreas Bouchalakis de bal achter doelman Yvon Mvogo. PSV sloeg snel terug. Aanvaller Eran Zahavi schoot van net buiten het 16-metergebied op doel en omdat de bal door een verdediger van richting werd veranderd, was keeper José Sá kansloos: 1-1.

Achterstand

PSV was zeker niet de mindere, maar kwam in de 37e minuut weer op achterstand. De Eindhovenaren stonden op het moment dat Yann M'Vila de bal binnenschoot met tien man op het veld. Olivier Boscagli liet zich vanwege een blessure behandelen en moest uiteindelijk worden vervangen door Timo Baumgartl. Opnieuw toonde PSV veerkracht. Zahavi noteerde in de 40e minuut zijn tweede treffer van het duel door met het hoofd te scoren.

Zwak defensief werk brak PSV echter voor rust een derde keer op. Baumgartl treuzelde en liet zich simpel de bal afpakken door Youssef El Arabi. De spits scoorde van dichtbij. Direct daarna ging Baumgartl weer in de fout door een duel maar half in te gaan. Het was aan een ingreep van Jordan Teze te danken dat PSV tegen nog een doelpunt aanliep.

De tweede helft verliep een stuk minder spectaculair. Net op het moment dat beide ploegen met de 3-2 genoegen leken te nemen, ging het bij PSV weer mis. Linksback Philipp Max verwerkte de bal na een voorzet totaal niet goed. Giorgios Masouras kon de bal in de 83e minuut vrij aannemen en passeerde Mvogo.

Meer uit Voetbal

Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

8 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

12 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

12 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

13 uur geleden
Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

18 uur geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

21 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

1 dag geleden