Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensief zwak PSV loopt tegen onnodig verlies bij Olympiakos aan

Defensief zwak PSV loopt tegen onnodig verlies bij Olympiakos aan

PIRAEUS (ANP) - PSV heeft donderdag nagelaten zich een goede uitgangspositie te verschaffen voor de return tegen Olympiakos Piraeus in de eerste knock-outronde van de Europa League. De Eindhovenaren lieten het in Griekenland bij meerdere momenten in verdedigend opzicht flink afweten en verloren met 4-2. De return in het Philips Stadion is volgende week en PSV moet dan met minimaal twee doelpunten verschil winnen om de achtste finales alsnog te halen. Middenvelder Ibrahim Sangaré is er vanwege een schorsing niet bij.

Trainer Roger Schmidt had tegen Olympiakos voor het eerst sinds lange tijd weer de beschikking over Mario Götze. De Duitse spelmaker kwam vanwege een blessure twee maanden lang niet in actie. PSV kon, vanwege de afwezigheid van Cody Gakpo en Mohamed Ihattaren, op het middenveld wel een speler met veel voetballende kwaliteiten gebruiken. Götze kreeg daarom van Schmidt direct een basisplaats.

Binnen tien minuten keek PSV al tegen een achterstand aan. Uit een vrije trap van de Fransman Mathieu Valbuena kopte aanvoerder Andreas Bouchalakis de bal achter doelman Yvon Mvogo. PSV sloeg snel terug. Aanvaller Eran Zahavi schoot van net buiten het 16-metergebied op doel en omdat de bal door een verdediger van richting werd veranderd, was keeper José Sá kansloos: 1-1.

Achterstand

PSV was zeker niet de mindere, maar kwam in de 37e minuut weer op achterstand. De Eindhovenaren stonden op het moment dat Yann M'Vila de bal binnenschoot met tien man op het veld. Olivier Boscagli liet zich vanwege een blessure behandelen en moest uiteindelijk worden vervangen door Timo Baumgartl. Opnieuw toonde PSV veerkracht. Zahavi noteerde in de 40e minuut zijn tweede treffer van het duel door met het hoofd te scoren.

Zwak defensief werk brak PSV echter voor rust een derde keer op. Baumgartl treuzelde en liet zich simpel de bal afpakken door Youssef El Arabi. De spits scoorde van dichtbij. Direct daarna ging Baumgartl weer in de fout door een duel maar half in te gaan. Het was aan een ingreep van Jordan Teze te danken dat PSV tegen nog een doelpunt aanliep.

De tweede helft verliep een stuk minder spectaculair. Net op het moment dat beide ploegen met de 3-2 genoegen leken te nemen, ging het bij PSV weer mis. Linksback Philipp Max verwerkte de bal na een voorzet totaal niet goed. Giorgios Masouras kon de bal in de 83e minuut vrij aannemen en passeerde Mvogo.

Meer uit Voetbal

Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

8 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

10 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

15 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

20 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

20 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

21 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

1 dag geleden