Defensief zwak PSV loopt tegen onnodig verlies bij Olympiakos aan
PIRAEUS (ANP) - PSV heeft donderdag nagelaten zich een goede uitgangspositie te verschaffen voor de return tegen Olympiakos Piraeus in de eerste knock-outronde van de Europa League. De Eindhovenaren lieten het in Griekenland bij meerdere momenten in verdedigend opzicht flink afweten en verloren met 4-2. De return in het Philips Stadion is volgende week en PSV moet dan met minimaal twee doelpunten verschil winnen om de achtste finales alsnog te halen. Middenvelder Ibrahim Sangaré is er vanwege een schorsing niet bij.
Trainer Roger Schmidt had tegen Olympiakos voor het eerst sinds lange tijd weer de beschikking over Mario Götze. De Duitse spelmaker kwam vanwege een blessure twee maanden lang niet in actie. PSV kon, vanwege de afwezigheid van Cody Gakpo en Mohamed Ihattaren, op het middenveld wel een speler met veel voetballende kwaliteiten gebruiken. Götze kreeg daarom van Schmidt direct een basisplaats.
Binnen tien minuten keek PSV al tegen een achterstand aan. Uit een vrije trap van de Fransman Mathieu Valbuena kopte aanvoerder Andreas Bouchalakis de bal achter doelman Yvon Mvogo. PSV sloeg snel terug. Aanvaller Eran Zahavi schoot van net buiten het 16-metergebied op doel en omdat de bal door een verdediger van richting werd veranderd, was keeper José Sá kansloos: 1-1.
Achterstand
PSV was zeker niet de mindere, maar kwam in de 37e minuut weer op achterstand. De Eindhovenaren stonden op het moment dat Yann M'Vila de bal binnenschoot met tien man op het veld. Olivier Boscagli liet zich vanwege een blessure behandelen en moest uiteindelijk worden vervangen door Timo Baumgartl. Opnieuw toonde PSV veerkracht. Zahavi noteerde in de 40e minuut zijn tweede treffer van het duel door met het hoofd te scoren.
Zwak defensief werk brak PSV echter voor rust een derde keer op. Baumgartl treuzelde en liet zich simpel de bal afpakken door Youssef El Arabi. De spits scoorde van dichtbij. Direct daarna ging Baumgartl weer in de fout door een duel maar half in te gaan. Het was aan een ingreep van Jordan Teze te danken dat PSV tegen nog een doelpunt aanliep.
De tweede helft verliep een stuk minder spectaculair. Net op het moment dat beide ploegen met de 3-2 genoegen leken te nemen, ging het bij PSV weer mis. Linksback Philipp Max verwerkte de bal na een voorzet totaal niet goed. Giorgios Masouras kon de bal in de 83e minuut vrij aannemen en passeerde Mvogo.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
4 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
6 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Gonzalo García heeft Real Madrid aan een thuiszege op Real Betis geholpen. De 21-jarige Spaanse vervanger van de geblesseerde spits Kylian Mbappé maakte drie van de vijf doelpunten voor zijn ploeg (5-1).
8 uur geleden