Defensief zwak PSV loopt tegen onnodig verlies bij Olympiakos aan
PIRAEUS (ANP) - PSV heeft donderdag nagelaten zich een goede uitgangspositie te verschaffen voor de return tegen Olympiakos Piraeus in de eerste knock-outronde van de Europa League. De Eindhovenaren lieten het in Griekenland bij meerdere momenten in verdedigend opzicht flink afweten en verloren met 4-2. De return in het Philips Stadion is volgende week en PSV moet dan met minimaal twee doelpunten verschil winnen om de achtste finales alsnog te halen. Middenvelder Ibrahim Sangaré is er vanwege een schorsing niet bij.
Trainer Roger Schmidt had tegen Olympiakos voor het eerst sinds lange tijd weer de beschikking over Mario Götze. De Duitse spelmaker kwam vanwege een blessure twee maanden lang niet in actie. PSV kon, vanwege de afwezigheid van Cody Gakpo en Mohamed Ihattaren, op het middenveld wel een speler met veel voetballende kwaliteiten gebruiken. Götze kreeg daarom van Schmidt direct een basisplaats.
Binnen tien minuten keek PSV al tegen een achterstand aan. Uit een vrije trap van de Fransman Mathieu Valbuena kopte aanvoerder Andreas Bouchalakis de bal achter doelman Yvon Mvogo. PSV sloeg snel terug. Aanvaller Eran Zahavi schoot van net buiten het 16-metergebied op doel en omdat de bal door een verdediger van richting werd veranderd, was keeper José Sá kansloos: 1-1.
Achterstand
PSV was zeker niet de mindere, maar kwam in de 37e minuut weer op achterstand. De Eindhovenaren stonden op het moment dat Yann M'Vila de bal binnenschoot met tien man op het veld. Olivier Boscagli liet zich vanwege een blessure behandelen en moest uiteindelijk worden vervangen door Timo Baumgartl. Opnieuw toonde PSV veerkracht. Zahavi noteerde in de 40e minuut zijn tweede treffer van het duel door met het hoofd te scoren.
Zwak defensief werk brak PSV echter voor rust een derde keer op. Baumgartl treuzelde en liet zich simpel de bal afpakken door Youssef El Arabi. De spits scoorde van dichtbij. Direct daarna ging Baumgartl weer in de fout door een duel maar half in te gaan. Het was aan een ingreep van Jordan Teze te danken dat PSV tegen nog een doelpunt aanliep.
De tweede helft verliep een stuk minder spectaculair. Net op het moment dat beide ploegen met de 3-2 genoegen leken te nemen, ging het bij PSV weer mis. Linksback Philipp Max verwerkte de bal na een voorzet totaal niet goed. Giorgios Masouras kon de bal in de 83e minuut vrij aannemen en passeerde Mvogo.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De ploeg van trainer Arne Slot verloor in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace. Het was de vierde nederlaag op rij op Anfield.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi is veruit de bestbetaalde voetballer van de Major League Soccer. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal, die onlangs bijtekende bij Inter Miami, voert de salarislijst aan met 20,4 miljoen dollar (17,5 miljoen euro) per jaar. De Zuid-Koreaan Son Heung-min, onlangs aangetrokken door Los Angeles FC, staat op gepaste afstand tweede met 11,1 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) per jaar. De Spanjaard Sergio Busquets, die aan het einde van het seizoen stopt bij Inter Miami, is de nummer drie op de lijst met 7,8 miljoen dollar.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Heracles Almelo heeft zich drie dagen na het ontslag van coach Bas Sibum en het vertrek van technisch directeur Nico-Jan Hoogma voor de tweede ronde van de KNVB-beker geplaatst. Met interim-trainer Hendrie Krüzen op de bank won de hekkensluiter van de Eredivisie het uitduel bij NAC Breda (1-4).
6 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de thuiswedstrijd tegen Parma met 2-1 gewonnen. Mario Hermoso en Artem Dovbyk maakten in het laatste halfuur de doelpunten voor de thuisploeg. Alessandro Circati bepaalde in de slotfase de eindstand namens de bezoekers.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool treedt woensdagavond met een compleet gewijzigde ploeg aan tegen Crystal Palace in de League Cup. Trainer Arne Slot heeft de ploeg op tien posities veranderd in vergelijking met de met 3-2 verloren wedstrijd tegen Brentford van afgelopen weekend. Zo'n beetje alle basisspelers krijgen rust, onder wie Virgil van Dijk en Cody Gakpo. Zij zitten ook niet op de bank.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Jasper Cillessen keert donderdag bij NEC terug onder de lat voor het bekerduel met Rijnsburgse Boys. Dat is bijna zeven maanden nadat hij, nog als doelman van het Spaanse Las Palmas, bij een botsing met een tegenstander een geperforeerde long had opgelopen. Tijdens de herstelperiode keerde hij transfervrij terug bij de club uit Nijmegen, waar hij een contract voor een jaar ondertekende.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is "teleurgesteld en onaangenaam verrast" door het besluit van de KNVB om in cassatie te gaan tegen de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat de club uit Arnhem de proflicentie moest terugkrijgen. Dat meldt de club in een korte reactie op de website. Ook de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch reageert teleurgesteld.
11 uur geleden