Defensieconcern Lockheed Martin ziet orders nieuw record bereiken
BETHESDA (ANP) - Het grote Amerikaanse defensieconcern Lockheed Martin heeft afgelopen jaar zijn orderboek naar een nieuw recordniveau zien stijgen, mede geholpen door de grote vraag naar zijn wapens voor de oorlog in Oekraïne. Lockheed Martin is bijvoorbeeld producent van de F-35, ook wel JSF genoemd, en de F-16, maar levert ook Patriot-luchtafweerraketten, drones en andere wapensystemen.
De totale orderportefeuille klom naar 160,6 miljard dollar. Dat was nog 150 miljard dollar een jaar geleden. Om Oekraïne te steunen in de strijd tegen het Russische invasieleger heeft Washington voor tientallen miljarden aan militaire hulp geboden en daar profiteren defensiebedrijven van. Lockheed Martin is de belangrijkste wapenleverancier aan het Pentagon. Het concern is de productie aan het vergroten.
Lockheed Martin produceert bijvoorbeeld ook het mobiele raketsysteem HIMARS en is verder actief met helikopters van Sikorsky, radartechnologie en ruimtevaart. Ook maakt het bedrijf samen met branchegenoot Raytheon Technologies het antitankwapen Javelin dat zware verliezen heeft veroorzaakt onder Russische pantservoertuigen en tanks.
De omzet van Lockheed Martin over 2023 bedroeg 67,6 miljard dollar en de nettowinst kwam uit op 6,9 miljard dollar. Naast Oekraïne kan ook de oorlog tussen Israël en Hamas zorgen voor meer bestellingen bij Lockheed Martin.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.
7 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
7 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.
13 uur geleden