Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensiebudget Kroatië gaat volgens premier aan NAVO-norm voldoen

Defensiebudget Kroatië gaat volgens premier aan NAVO-norm voldoen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Kroatië gaat meer geld uitgeven aan de krijgsmacht en gaat daarmee ook voldoen aan de norm die is afgesproken binnen de NAVO, zegt premier Andrej Plenković. Het land was een van de weinige landen die minder dan 2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) aan de krijgsmacht uitgaf.

Kroatië is van plan om in 2027 bijna 2,7 miljard euro uit te geven aan defensie, aldus de premier bij aanvang van een top in Brussel over Oekraïne en de veiligheid van Europa. Plenković vindt dat Europa moet meepraten over een mogelijk vredesakkoord in Oekraïne. "Een rechtvaardige en duurzame vrede is belangrijk voor het behoud van de soevereiniteit en territoriale integriteit van Oekraïne, en ook voor de stabiliteit en veiligheid van Europa", schrijft hij op X.

Volgens de laatste NAVO-cijfers over defensiebestedingen stak Kroatië 1,81 procent van de economie in de krijgsmacht. In totaal zaten acht NAVO-landen vorig jaar tussen 1 en 2 procent. IJsland heeft zelfs helemaal geen krijgsmacht.

Er wordt al gesproken over een verhoging van die norm naar 3 procent, of zelfs meer. Dat staat naar verwachting hoog op de agenda van de NAVO-top in Den Haag, eind juni.

Meer uit Buitenland

Ruim 30 doden gemeld bij aanvallen door Israël op school in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen op een school in Gaza die ontheemden herbergt, hebben 31 mensen het leven gekost, meldt de burgerbeschermingsdienst van Gaza. Tientallen anderen raakten gewond. Het schoolgebouw staat in het vluchtelingenkamp Bureij, in het hart van de Gazastrook.

6 uur geleden
Columbia University ontslaat 180 mensen na geschrapte subsidies

NEW YORK (ANP/AFP) - Columbia University gaat bijna 180 medewerkers ontslaan, zo meldt de Amerikaanse universiteit. De regering van president Donald Trump schrapte in maart 400 miljoen dollar aan federale financiering voor de in New York gevestigde universiteit. Die zou volgens de regering niet ver genoeg zijn gegaan om pro-Palestijns activisme op de campus aan te pakken.

6 uur geleden
Leger India: burgers gedood door Pakistaans artillerievuur

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat in de nacht van dinsdag op woensdag drie burgers zijn gedood door artillerievuur van het Pakistaanse leger.

6 uur geleden
Pakistan meldt acht doden bij Indiase aanvallen

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Bij de recente aanvallen van India op doelen in Pakistan zijn acht mensen omgekomen en 33 anderen gewond geraakt. Dat meldt het Pakistaanse leger.

6 uur geleden
Canadese premier vraagt Trump niet meer over 51e staat te spreken

WASHINGTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om te stoppen met het verwijzen naar Canada als 51e staat van de Verenigde Staten. De twee ontmoetten elkaar dinsdag in het Witte Huis na de verkiezingswinst van Carney van een week geleden.

10 uur geleden
India bevestigt raketaanvallen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - India heeft bevestigd dat er meerdere raketaanvallen zijn uitgevoerd op buurland Pakistan. De Indiase regering laat weten dat onder de naam Operatie Sindoor er negen plekken in Pakistan zijn aangevallen. Volgens India waren geen militaire faciliteiten doelwit.

11 uur geleden
Pakistan meldt raketaanvallen door India op drie locaties

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan is op drie plekken met raketten aangevallen. Een woordvoerder van de Pakistaanse krijgsmacht zegt dat India achter de raketaanvallen zit.

11 uur geleden