Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensiebedrijven verder omhoog op Europese beurzen

Defensiebedrijven verder omhoog op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De defensiebedrijven gingen dinsdag verder omhoog op de Europese beurzen. De verwachting dat Europa de defensie-uitgaven gaat opschroeven zorgde maandag al voor stevige koerswinsten bij de wapenleveranciers. Beleggers letten daarbij vooral op de vredesonderhandelingen tussen de VS en Rusland over Oekraïne in de Saudische hoofdstad Riyad. Europa is niet uitgenodigd voor deze gesprekken.

De Franse president Emmanuel Macron heeft na het informele spoedoverleg met Europese regeringsleiders op maandag wel gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Macron zegt te streven naar een "duurzame vrede in Oekraïne". Ook herhaalde hij dat Europa zijn defensie moet versterken.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 949,47 punten. De MidKap bleef vrijwel vlak op 863,70 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden 0,1 procent. Londen verloor een fractie. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. In Sydney zakte de beurs 0,7 procent, na het besluit van de Australische centrale bank om de rente voor het eerst in ruim vier jaar te verlagen.

Techinvesteerder

In Stockholm klom de Zweedse fabrikant van straaljagers Saab 0,5 procent en in Frankfurt steeg de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall een fractie. Het Italiaanse Leonardo, het Franse Thales en het Britse BAE Systems wonnen tot 1,5 procent.

Prosus was opnieuw de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 1,4 procent. De techinvesteerder laat al enkele dagen een opmars zien, dankzij stevige koerswinsten in de Chinese techsector waarin het bedrijf grote belangen heeft. ABN AMRO volgde met een plus van 1,2 procent. Chipbedrijf Besi sloot de rij met een verlies van 0,6 procent.

ForFarmers

In de MidKap stond Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway bovenaan, met een plus van ruim 2 procent. Douwe Egberts-eigenaar JDE Peet's was de grootste daler met een min van 0,9 procent.

ForFarmers klom ruim 2 procent. Het veevoerbedrijf werd door Degroof Petercam op de kooplijst gezet. Theon International werd 6 procent meer waard. De fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector kreeg een koopadvies van investeringsbank Berenberg.

De euro was 1,0458 dollar waard, tegen 1,0482 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 71,44 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 75,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Afslankmiddel Wegovy mag in de VS voortaan ook in pilvorm

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Deense farmaceut Novo Nordisk heeft in de Verenigde Staten goedkeuring gekregen om een pilversie van zijn succesvolle obesitasinjectie Wegovy op de markt te brengen. "Met de goedkeuring van de Wegovy-pil vandaag krijgen patiënten een handige, dagelijkse pil die hen kan helpen net zoveel gewicht te verliezen als de oorspronkelijke Wegovy-injectie", stelt topman Mike Doustdar.

20 minuten geleden
Kweekvleesbedrijf Mosa Meat haalt opnieuw miljoenen euro's op

MAASTRICHT (ANP) - Kweekvleesbedrijf Mosa Meat heeft nog eens 15 miljoen euro opgehaald bij investeerders. Waar branchegenoot Meatable moet stoppen om geldproblemen, lukt het Mosa Meat dus wel nieuwe financiering te vinden. Eerder werd al 40 miljoen euro opgehaald en er was een crowdfundingcampagne, waarmee in de afgelopen twee jaar in totaal 58 miljoen euro is binnengebracht.

33 minuten geleden
Autoverkoop EU voor vijfde maand op rij gestegen

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in november voor de vijfde maand op rij gestegen. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA steeg de verkoop met 2,1 procent in vergelijking met een jaar eerder, tot 887.491 nieuwe auto's.

1 uur geleden
Onlinesupermarkt Crisp voorziet eerste maand met zwarte cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Crisp verwacht deze maand voor het eerst winst te maken, wanneer wordt gecorrigeerd voor onder meer belastingen. Volgens de in 2018 opgezette boodschappenapp is die mijlpaal het resultaat van structurele verbeteringen in voorafgaande jaren.

1 uur geleden
Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

10 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

13 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

14 uur geleden