Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
Dat gebeurde nadat het onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten Hunterbrook onder meer bekendmaakte in een rapport dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies spelen in de top van het bedrijf. Hunterbrook meldde overigens ook dat het bureau zelf speculeert op een daling van het aandeel. CSG is sinds de beursgang in januari grofweg de helft van zijn beurswaarde verloren.
De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, eindigde 0,9 procent lager op 1004,98 punten. De MidKap steeg juist, met 1,3 procent tot 1040,66 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 1,3 procent.
Magnum ging aan kop in de AEX. De ijsjesverkoper kreeg er nog eens ruim 5 procent bij, nadat het afgelopen donderdag, de laatste handelsdag tot vandaag, al goed was voor een stijging van 11,5 procent. Magnum verkocht in het eerste kwartaal iets meer ijsjes en kende volgens topman Peter ter Kulve "een bemoedigende start van 2026".
De grootste daler bij de hoofdfondsen was ArcelorMittal met een min van 3,4 procent. ING verloor 3,2 procent. De bank kende nog een goede donderdag met een stijging van 3,7 procent, na gunstige kwartaalcijfers.
In de MidKap viel Aalberts op met een 8,4 procent hogere koers, nadat het bedrijf een sterke kwartaalupdate deelde. Bij de kleinere fondsen won Avantium 17,4 procent. Volgens de bioplasticmaker zijn de eerder bekendgemaakte kwaliteitsproblemen van het leidingwerk van de nieuwe fabriek in Delfzijl inmiddels opgelost.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
12 uur geleden