Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal
PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
In de gepresenteerde kwartaalcijfers laat het bedrijf een omzetgroei zien van bijna 14 procent tot 1,5 miljard euro. Het bedrijf zag vooral zijn omzet in defensiesystemen fors stijgen (plus 26,5 procent). De operationele winst van het bedrijf kwam uit op 372 miljoen euro, een stijging van 8,7 procent.
CSG is genoteerd in Amsterdam en is sinds zijn beursgang aanzienlijk aan waarde verloren. Op de dag dat Hunterbrook naar buiten kwam met het rapport over het bedrijf, werd de aandelenhandel tijdelijk stilgelegd waarna het aandeel uiteindelijk 13 procent lager sloot. Bij opening van de beurs steeg CSG met 7 procent na presentatie van de cijfers.
Overnames
Volgens topman Michael Strnad wint CSG in hoog tempo nieuwe opdrachten. "Onze contracten van het afgelopen kwartaal omvatten NAVO-Europa, Noord-Amerika en Zuidoost-Azië, voor voertuigen, luchtverdedigingssystemen en munitie. Dit is een bewijs van een groeiend klantenbestand en een steeds diverser aanbod." Daarnaast zinspeelt de topman ook op nieuwe overnames, zonder daarbij concreet te worden. "We vullen investeringen aan met selectieve overnames en partnerschappen om verder te groeien en nieuwe markten te betreden."
Met de huidige resultaten bevestigt de topman dat de prognoses die het bedrijf eerder over 2026 naar buiten bracht ook bevestigd worden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.
1 uur geledenSEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.
2 uur geleden