Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal
PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
In de gepresenteerde kwartaalcijfers laat het bedrijf een omzetgroei zien van bijna 14 procent tot 1,5 miljard euro. Het bedrijf zag vooral zijn omzet in defensiesystemen fors stijgen (plus 26,5 procent). De operationele winst van het bedrijf kwam uit op 372 miljoen euro, een stijging van 8,7 procent.
CSG is genoteerd in Amsterdam en is sinds zijn beursgang aanzienlijk aan waarde verloren. Op de dag dat Hunterbrook naar buiten kwam met het rapport over het bedrijf, werd de aandelenhandel tijdelijk stilgelegd waarna het aandeel uiteindelijk 13 procent lager sloot. Bij opening van de beurs steeg CSG met 7 procent na presentatie van de cijfers.
Overnames
Volgens topman Michael Strnad wint CSG in hoog tempo nieuwe opdrachten. "Onze contracten van het afgelopen kwartaal omvatten NAVO-Europa, Noord-Amerika en Zuidoost-Azië, voor voertuigen, luchtverdedigingssystemen en munitie. Dit is een bewijs van een groeiend klantenbestand en een steeds diverser aanbod." Daarnaast zinspeelt de topman ook op nieuwe overnames, zonder daarbij concreet te worden. "We vullen investeringen aan met selectieve overnames en partnerschappen om verder te groeien en nieuwe markten te betreden."
Met de huidige resultaten bevestigt de topman dat de prognoses die het bedrijf eerder over 2026 naar buiten bracht ook bevestigd worden.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met de handelsdeal met Mexico. De in mei voorgestelde handelsdeal kreeg 474 stemmen voor en 131 tegen tijdens de stemming in Straatsburg.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van Gall & Gall leggen donderdag en vrijdag opnieuw het werk neer uit onvrede over het cao-bod van de slijterijketen, kondigt FNV aan. De vakbond verwacht dat tientallen winkels daardoor gesloten blijven, vooral rond de grote steden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Ongeveer 6000 zeevarenden zitten nog vast aan boord van schepen in de Perzische Golf. Dat zei de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez, woensdag over het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Hij riep op tot de-escalatie en maximale terughoudendheid van de strijdende partijen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie neemt de zorgen van omwonenden van Tata Steel "serieus". Dat is volgens persofficier Thomas Slieker het signaal dat het OM afgeeft met de aangekondigde strafzaak tegen het staalconcern.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva wil niet alleen vanuit Groningen, maar ook vanuit Amersfoort en Den Haag met treinen naar Parijs gaan rijden. Daartoe heeft de spoorvervoerder, de grootste concurrent van de NS op het spoor, bij toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) aanvragen ingediend.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Een poging van Apple om onder strengere EU-regels voor grote techbedrijven uit te komen, is mislukt. Het Gerecht van de Europese Unie heeft de bezwaren van het Amerikaanse techconcern afgewezen en bevestigt dat Apple een zogenoemde poortwachter is voor de App Store en iOS.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland vindt het besluit van het Openbaar Ministerie om Tata Steel strafrechtelijk te vervolgen een zaak tussen het OM en het staalconcern. Volgens het OM heeft het in Noord-Holland gevestigde bedrijf onder meer opzettelijk schadelijke stoffen in de lucht gebracht. De provincie laat in een reactie weten hier kennis van te hebben genomen.
3 uur geleden