Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie zet nog eens 230 militairen in voor training Oekraïners

Defensie zet nog eens 230 militairen in voor training Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Defensie stelt ongeveer 230 militairen extra beschikbaar om Oekraïense soldaten en officieren op te leiden, meldt het kabinet in een brief aan de Tweede Kamer. Komend jaar moeten zij bijdragen aan het trainen van in totaal 30.000 Oekraïense militairen.

De opleidingen vinden plaats in Duitsland. De eerste 30 militairen worden in april en mei ingezet voor een duur van vier weken. In september en augustus starten de overige 200, voor een duur van zes weken.

Ook in Groot-Brittannië verzorgen Nederlandse militairen trainingen voor Oekraïners. Het hele jaar blijft Nederland bijdragen aan de trainingsoperatie daar.

Inhoud trainingen

De opleidingen bestaan onder meer uit medische trainingen, het bedienen van drones, het ruimen van mijnen en rij- en vaaroefeningen. Ook moet het Oekraïense leger ervaring opdoen met de wapens die het Westen levert. Bovendien moet het land steeds meer een beroep doen op rekruten zonder ervaring.

"Een jaar na de Russische inval blijft de noodzaak Oekraïne te steunen onverminderd groot", schrijven de betrokken ministers Kajsa Ollongren (Defensie), Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) en Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking). Voor dit jaar heeft het kabinet 2,5 miljard euro gereserveerd voor steun aan Oekraïne. Afgelopen jaar gaf het kabinet al ruim een miljard euro uit aan militaire steun.

Jaar sinds Russische invasie

Aankomende vrijdag is het een jaar geleden dat Rusland Oekraïne binnenviel. Dinsdag debatteert de Tweede Kamer over welke steun Nederland aan Oekraïne moet geven.

Meer uit Buitenland

Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

3 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

7 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

8 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

9 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

9 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

9 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

9 uur geleden