Defensie zet nog eens 230 militairen in voor training Oekraïners
DEN HAAG (ANP) - Defensie stelt ongeveer 230 militairen extra beschikbaar om Oekraïense soldaten en officieren op te leiden, meldt het kabinet in een brief aan de Tweede Kamer. Komend jaar moeten zij bijdragen aan het trainen van in totaal 30.000 Oekraïense militairen.
De opleidingen vinden plaats in Duitsland. De eerste 30 militairen worden in april en mei ingezet voor een duur van vier weken. In september en augustus starten de overige 200, voor een duur van zes weken.
Ook in Groot-Brittannië verzorgen Nederlandse militairen trainingen voor Oekraïners. Het hele jaar blijft Nederland bijdragen aan de trainingsoperatie daar.
Inhoud trainingen
De opleidingen bestaan onder meer uit medische trainingen, het bedienen van drones, het ruimen van mijnen en rij- en vaaroefeningen. Ook moet het Oekraïense leger ervaring opdoen met de wapens die het Westen levert. Bovendien moet het land steeds meer een beroep doen op rekruten zonder ervaring.
"Een jaar na de Russische inval blijft de noodzaak Oekraïne te steunen onverminderd groot", schrijven de betrokken ministers Kajsa Ollongren (Defensie), Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) en Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking). Voor dit jaar heeft het kabinet 2,5 miljard euro gereserveerd voor steun aan Oekraïne. Afgelopen jaar gaf het kabinet al ruim een miljard euro uit aan militaire steun.
Jaar sinds Russische invasie
Aankomende vrijdag is het een jaar geleden dat Rusland Oekraïne binnenviel. Dinsdag debatteert de Tweede Kamer over welke steun Nederland aan Oekraïne moet geven.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
4 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
6 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
7 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
7 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
10 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
10 uur geleden