Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie zet nog eens 230 militairen in voor training Oekraïners

Defensie zet nog eens 230 militairen in voor training Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Defensie stelt ongeveer 230 militairen extra beschikbaar om Oekraïense soldaten en officieren op te leiden, meldt het kabinet in een brief aan de Tweede Kamer. Komend jaar moeten zij bijdragen aan het trainen van in totaal 30.000 Oekraïense militairen.

De opleidingen vinden plaats in Duitsland. De eerste 30 militairen worden in april en mei ingezet voor een duur van vier weken. In september en augustus starten de overige 200, voor een duur van zes weken.

Ook in Groot-Brittannië verzorgen Nederlandse militairen trainingen voor Oekraïners. Het hele jaar blijft Nederland bijdragen aan de trainingsoperatie daar.

Inhoud trainingen

De opleidingen bestaan onder meer uit medische trainingen, het bedienen van drones, het ruimen van mijnen en rij- en vaaroefeningen. Ook moet het Oekraïense leger ervaring opdoen met de wapens die het Westen levert. Bovendien moet het land steeds meer een beroep doen op rekruten zonder ervaring.

"Een jaar na de Russische inval blijft de noodzaak Oekraïne te steunen onverminderd groot", schrijven de betrokken ministers Kajsa Ollongren (Defensie), Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) en Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking). Voor dit jaar heeft het kabinet 2,5 miljard euro gereserveerd voor steun aan Oekraïne. Afgelopen jaar gaf het kabinet al ruim een miljard euro uit aan militaire steun.

Jaar sinds Russische invasie

Aankomende vrijdag is het een jaar geleden dat Rusland Oekraïne binnenviel. Dinsdag debatteert de Tweede Kamer over welke steun Nederland aan Oekraïne moet geven.

Meer uit Buitenland

Israël bevestigt duizenden aanvallen op Iran en Libanon

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.

1 uur geleden
Groenlandse regeringspartij Siumut trekt zich terug uit coalitie

NUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.

2 uur geleden
Verenigde Staten steunen Israël in genocidezaak ICJ

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.

3 uur geleden
Bekende Uruguayaanse drugskartelbaas Marset opgepakt in Bolivia

SANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.

3 uur geleden
Franse president Macron benadrukt defensieve rol in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.

3 uur geleden
Macron meent dat Iranoorlog Rusland geen verlichting biedt

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.

4 uur geleden
Israël dropt pamfletten boven Beiroet, inwoners in paniek

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische vliegtuigen hebben voor paniek gezorgd onder de inwoners van Beiroet. Ze vlogen laag over de Libanese hoofdstad en verspreidden pamfletten over meerdere wijken. Correspondenten van persbureau AFP hoorden harde knallen voordat de papieren naar beneden kwamen.

4 uur geleden