Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie wil 'waar mogelijk' steun aan Oekraïne versnellen

Defensie wil 'waar mogelijk' steun aan Oekraïne versnellen

AMERSFOORT (ANP) - Defensie wil "waar mogelijk" de steun aan Oekraïne versnellen, zegt minister Ruben Brekelmans bij de presentatie van zijn plannen voor de komende jaren. "We blijven een voortrekkersrol spelen."

Nederland blijft volgens hem de regering in Kyiv "onverminderd steunen", zo lang als het nodig is. Al een paar dagen na zijn beëdiging ging de eerste buitenlandse reis van Brekelmans naar Oekraïne. Ook premier Dick Schoof bezocht het land al.

Regeringspartner PVV was lang tegen elke vorm van steun aan Oekraïne, maar draaide om het kabinet mogelijk te maken. Maar heel erg enthousiast is de radicaalrechtse partij van Geert Wilders nooit over de miljardensteun geweest.

Kritiek van Wilders

Toen Schoof deze week Oekraïne bezocht, vroeg Wilders op X of hij ook nog de "hardnekkige corruptie" in het land in het gesprek met president Volodymyr Zelensky aan de orde had gesteld. En als Oekraïne betrokken is geweest bij de aanslag op Nord Stream-pijpleiding, kan dat volgens Wilders niet zonder gevolgen voor de relatie met Kyiv blijven.

De PVV staat in dit dossier alleen in de coalitie. Vooral VVD en NSC hebben zich vierkant achter Oekraïne geschaard. Dit jaar en volgend jaar geeft Nederland in totaal 6 miljard euro aan voornamelijk militaire steun aan Oekraïne.

Vanaf het begin van de oorlog heeft Nederland Oekraïne gesteund. Rusland moet de oorlog verliezen, is het standpunt. Nederland stuurde onder meer tanks, marineschepen, raketten, munitie en gevechtsvliegtuigen. Ook trainen Nederlandse militairen hun Oekraïense collega's.

Meer uit Politiek

Bruins bereid alternatief voor onderwijsbezuiniging te zoeken

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Eppo Bruins is bereid om op zoek te gaan naar alternatieven voor onderwijsbezuinigingen, als de Tweede Kamer daarom vraagt. Dat heeft de NSC-minister gezegd in een debat over de onderwijsbegroting.

1 uur geleden
PVV stemt voor asielnoodmaatregelenwet met strafbare illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Nu de Tweede Kamer een aanpassing heeft aangenomen om illegaal verblijf van vreemdelingen strafbaar te stellen, stemt de PVV hoe dan ook voor de Asielnoodmaatregelenwet. Dat schrijft PVV-leider Geert Wilders op X. De wet schaft asielvergunningen voor onbepaalde tijd af en verkort de maximale duur van tijdelijke vergunningen van vijf naar drie jaar.

1 uur geleden
Meerderheid tekent zich af tegen onderwijsbezuiniging 177 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid tekent zich af tegen de bezuiniging van jaarlijks 177 miljoen euro die het kabinet wil doorvoeren op een regeling waardoor voornamelijk vmbo-scholieren extra ondersteuning krijgen. NSC-Kamerlid Aant Jelle Soepboer zei in een debat over de onderwijsbegroting dat hij een motie ondertekent die het kabinet vraagt om de bezuiniging op deze onderwijskansenregeling te "heroverwegen" richting Prinsjesdag.

1 uur geleden
Geen nee NSC of geld constitutioneel hof naar cellentekort kan

DEN HAAG (ANP) - NSC reageert niet meteen afwijzend op het oppositieplan om geld dat eigenlijk is bedoeld voor een constitutioneel hof, uit te geven om het nijpende cellentekort te verkleinen. "Ik zeg niet 'nee', ik zeg alleen ook nog geen 'ja'. Ik ben zonder meer bereid om met alle partijen hier aan tafel in gesprek te gaan om te zien hoe we dit rondkrijgen", zei NSC-Kamerlid Willem Koops dinsdagmiddag tijdens een debat.

3 uur geleden
Tuinman tegen VVD: vliegdekschip is geen optie voor Defensie

DEN HAAG (ANP) - Defensie krijgt er veel geld bij. Voor de VVD was het dinsdag aanleiding om te vragen of een vliegdekschip voor de Koninklijke Marine geen optie is. Demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman was duidelijk: een vliegdekschip is voor Nederland niet te betalen. "Het is extreem duur in aanschaf en exploitatie." Bovendien vraagt de NAVO ons land ook niet om zo'n schip te kopen, zei hij.

4 uur geleden
Kabinet wil snoeien in de ruim 8800 overheidswebsites

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil het aantal overheidswebsites verminderen om informatie makkelijker vindbaar te maken. De overheid heeft zeker ruim 8800 websites en apps, waarvan bijna de helft niet voldoet aan de regels voor digitale toegankelijkheid. Staatssecretaris Eddie van Marum heeft dinsdag het nationaal actieplan webbeleid naar de Tweede Kamer gestuurd.

5 uur geleden
Kamer wil af van voorrang statushouders bij sociale huurwoning

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat statushouders niet langer met voorrang kans maken op een sociale huurwoning. Een voorstel van de PVV om dat in de wet aan te passen, is dinsdag aangenomen. SGP, VVD, BBB, FVD en JA21 stemden voor het PVV-amendement, goed voor 75 zetels. Niet alle Kamerleden waren aanwezig, de hoofdelijke stemming kwam uit op 72 voor en 69 tegen.

5 uur geleden