Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie wil bedrijven inschakelen voor patrouilles Noordzee

Defensie wil bedrijven inschakelen voor patrouilles Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Defensie wil private bedrijven inschakelen om te helpen bij patrouilles op de Noordzee. Dat bevestigt een defensiewoordvoerder na berichtgeving door Pointer. Het zou gaan om ongewapende schepen die moeten opletten wat andere schepen doen.

"We hebben twee vaartuigen in bestelling, maar die worden waarschijnlijk pas in 2026 in gebruik genomen door de marine", zegt de woordvoerder. "Het is dus een tijdelijke maatregel." Gesprekken met bedrijven die de taak op zich kunnen nemen, zijn volgens de woordvoerder al aan de gang.

Het geld voor de private patrouilles komt van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, dat een programma leidt om de infrastructuur op de Noordzee te beschermen. Het ministerie ziet "steeds meer ongewenste activiteiten van statelijke actoren op de Noordzee", terwijl kabels tussen windparken en de kust steeds belangrijker worden om Nederland van energie te voorzien.

De sabotage van de Nord Stream-pijpleidingen tussen Duitsland en Rusland ruim twee jaar geleden laten volgens Infrastructuur en Waterstaat zien hoe kwetsbaar de infrastructuur op de zeebodem is. Deze week zijn Duitsland en Finland ook een onderzoek begonnen naar de breuk in een glasvezelkabel in de Oostzee.

Meer uit Politiek

Karremans na uitspraak over Schiphol: we moeten door

DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."

9 uur geleden
Klaver: wonen is hoogste prioriteit bij gemeenteraadsverkiezingen

LEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.

9 uur geleden
Nieuw plan voor Ring Utrecht zou jaren duren, zegt Karremans

DEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.

9 uur geleden
Klaver voelt zich 'bedonderd' door Yeşilgöz over kanon Evertsen

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voelt zich "plat gezegd gewoon bedonderd" door defensieminister Dilan Yeşilgöz. Zij verzweeg tijdens een debat over de inzet van de Zr. Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied dat een kanon aan boord van het fregat niet werkt. De VVD-bewindsvrouw had die informatie gewoon moeten delen, vindt Klaver.

1 dag geleden
Kabinet werkt aan officiële vertrekstop Iraanse vluchtelingen

DEN HAAG (ANP) - Gevluchte Iraniërs hoeven voorlopig niet terug te keren naar hun land, meldde premier Rob Jetten (D66) donderdag tijdens het debat over de oorlog aldaar. Het kabinet heeft eerder de beslissingen over asielaanvragen gepauzeerd, maar had nog geen formeel besluit- en vertrekmoratorium ingesteld. Asielminister Bart van den Brink is dat laatste aan het voorbereiden.

1 dag geleden
Minister: nog enkele honderden willen repatriëring Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nog enkele honderden gestrande reizigers willen uit het Midden-Oosten worden gerepatrieerd, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Het gaat onder meer om zo'n tweehonderd mensen uit de Verenigde Arabische Emiraten, waar steden zoals Dubai en Abu Dhabi liggen. Ook zitten nog tientallen Nederlanders vast in landen als Jordanië, Israël, Irak, Iran, Qatar of Saudi-Arabië.

1 dag geleden
Jetten krijgt kritiek van links en rechts over standpunt Iran

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten krijgt van zowel links als rechts kritiek op het standpunt van het minderheidskabinet over de oorlog in Iran. Wel zijn partijen in de Tweede Kamer verdeeld over de aanval van de Verenigde Staten en Israël.

1 dag geleden