Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie weet meer personeel te werven, maar haalt ambities niet

Defensie weet meer personeel te werven, maar haalt ambities niet

DEN HAAG (ANP) - Al jaren kampt Defensie met een tekort aan personeel. Er staan duizenden vacatures open en de komende jaren wil de krijgsmacht ook nog flink groeien. Het ministerie weet inmiddels meer mensen te werven, maar dat aantal blijft nog steeds achter bij de ambities, blijkt uit de halfjaarlijkse rapportage Stand van Defensie.

De instroom van beroepsmilitairen is verbeterd. Er kwamen 1884 militairen bij, tegenover 1691 een jaar geleden. Ook vertrokken er minder militairen (1603 in plaats van 1704). Maar het doel was om 2500 nieuwe militairen binnen te halen. En ook bij de uitstroom wordt de ambitie niet gehaald. Het doel was om die te beperken tot 1250 beroepsmilitairen.

Bij de presentatie van de Defensienota eerder deze maand zei verantwoordelijk staatssecretaris Gijs Tuinman dat het behoud van het personeel de grote uitdaging is. Om personeel te behouden en meer binnen te halen, wordt structureel 260 miljoen euro meer geïnvesteerd in het personeel, kondigde de Defensienota aan.

Het uiteindelijke doel is dat er over vijf jaar 9000 militairen jaarlijks bijkomen. Dan gaat het niet alleen om beroepsmilitairen maar ook om reservisten en dienjaarmilitairen. Vooral die laatste groep moet groeien. Dit jaar moeten 625 mensen het dienjaar vervullen, volgend jaar moet dat aantal stijgen naar 1000, al zijn de opleidingscapaciteit en het geschikte aantal functies wel een "beperkende factor" voor verdere opschaling, waarschuwt Defensie.

Op dit moment groeit het aantal arbeidsplaatsen nog steeds veel harder dan het aantal nieuwe militairen dat erbij komt. Volgens Defensie is de beschikbare opleidingscapaciteit het belangrijkste knelpunt. Daarom wordt "een zogeheten deltaplan voor militaire opleidingen ontwikkeld", aldus de Stand van Defensie.

Meer uit Binnenland

Defensie neemt risico's met inkoop zonder aanbesteding

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie neemt te veel risico door aanbestedingsprocedures te omzeilen en inkoopcontracten direct te gunnen. Daarvoor waarschuwt president Pieter Duisenberg van de Algemene Rekenkamer bij het aanbieden van het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek in de Tweede Kamer. Hij vindt ook dat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) deze onvolkomenheid niet serieus genoeg neemt.

24 minuten geleden
Westerwolde: nog geen besluit over nachtelijke opvang Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.

1 uur geleden
Door drukte laat COA niet iedereen meer toe tot opvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.

1 uur geleden
Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

2 uur geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

9 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

13 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

14 uur geleden