Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie weet meer personeel te werven, maar haalt ambities niet

Defensie weet meer personeel te werven, maar haalt ambities niet

DEN HAAG (ANP) - Al jaren kampt Defensie met een tekort aan personeel. Er staan duizenden vacatures open en de komende jaren wil de krijgsmacht ook nog flink groeien. Het ministerie weet inmiddels meer mensen te werven, maar dat aantal blijft nog steeds achter bij de ambities, blijkt uit de halfjaarlijkse rapportage Stand van Defensie.

De instroom van beroepsmilitairen is verbeterd. Er kwamen 1884 militairen bij, tegenover 1691 een jaar geleden. Ook vertrokken er minder militairen (1603 in plaats van 1704). Maar het doel was om 2500 nieuwe militairen binnen te halen. En ook bij de uitstroom wordt de ambitie niet gehaald. Het doel was om die te beperken tot 1250 beroepsmilitairen.

Bij de presentatie van de Defensienota eerder deze maand zei verantwoordelijk staatssecretaris Gijs Tuinman dat het behoud van het personeel de grote uitdaging is. Om personeel te behouden en meer binnen te halen, wordt structureel 260 miljoen euro meer geïnvesteerd in het personeel, kondigde de Defensienota aan.

Het uiteindelijke doel is dat er over vijf jaar 9000 militairen jaarlijks bijkomen. Dan gaat het niet alleen om beroepsmilitairen maar ook om reservisten en dienjaarmilitairen. Vooral die laatste groep moet groeien. Dit jaar moeten 625 mensen het dienjaar vervullen, volgend jaar moet dat aantal stijgen naar 1000, al zijn de opleidingscapaciteit en het geschikte aantal functies wel een "beperkende factor" voor verdere opschaling, waarschuwt Defensie.

Op dit moment groeit het aantal arbeidsplaatsen nog steeds veel harder dan het aantal nieuwe militairen dat erbij komt. Volgens Defensie is de beschikbare opleidingscapaciteit het belangrijkste knelpunt. Daarom wordt "een zogeheten deltaplan voor militaire opleidingen ontwikkeld", aldus de Stand van Defensie.

Meer uit Binnenland

Jetten ziet geen aanleiding om brandstofaccijnzen te verlagen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.

5 uur geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

5 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

8 uur geleden
Ook maandag geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.

9 uur geleden
Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

9 uur geleden
Nederlanders 'repeteren' het verjagen van Russen uit Noorwegen

BARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".

11 uur geleden
Feminist March staat stil bij oorlog en geweld tegen vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".

13 uur geleden