Defensie weet meer personeel te werven, maar haalt ambities niet
DEN HAAG (ANP) - Al jaren kampt Defensie met een tekort aan personeel. Er staan duizenden vacatures open en de komende jaren wil de krijgsmacht ook nog flink groeien. Het ministerie weet inmiddels meer mensen te werven, maar dat aantal blijft nog steeds achter bij de ambities, blijkt uit de halfjaarlijkse rapportage Stand van Defensie.
De instroom van beroepsmilitairen is verbeterd. Er kwamen 1884 militairen bij, tegenover 1691 een jaar geleden. Ook vertrokken er minder militairen (1603 in plaats van 1704). Maar het doel was om 2500 nieuwe militairen binnen te halen. En ook bij de uitstroom wordt de ambitie niet gehaald. Het doel was om die te beperken tot 1250 beroepsmilitairen.
Bij de presentatie van de Defensienota eerder deze maand zei verantwoordelijk staatssecretaris Gijs Tuinman dat het behoud van het personeel de grote uitdaging is. Om personeel te behouden en meer binnen te halen, wordt structureel 260 miljoen euro meer geïnvesteerd in het personeel, kondigde de Defensienota aan.
Het uiteindelijke doel is dat er over vijf jaar 9000 militairen jaarlijks bijkomen. Dan gaat het niet alleen om beroepsmilitairen maar ook om reservisten en dienjaarmilitairen. Vooral die laatste groep moet groeien. Dit jaar moeten 625 mensen het dienjaar vervullen, volgend jaar moet dat aantal stijgen naar 1000, al zijn de opleidingscapaciteit en het geschikte aantal functies wel een "beperkende factor" voor verdere opschaling, waarschuwt Defensie.
Op dit moment groeit het aantal arbeidsplaatsen nog steeds veel harder dan het aantal nieuwe militairen dat erbij komt. Volgens Defensie is de beschikbare opleidingscapaciteit het belangrijkste knelpunt. Daarom wordt "een zogeheten deltaplan voor militaire opleidingen ontwikkeld", aldus de Stand van Defensie.
Meer uit Binnenland
HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
14 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
16 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
17 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
18 uur geleden