Defensie stuurt nieuw vliegtuig voor voedseldroppings Gaza
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Ruben Brekelmans verwacht dat Defensie zondag de voedseldroppings boven Gaza kan hervatten. Het oorspronkelijke vliegtuig had technische problemen. Nederland stuurt nu een vervangend toestel.
Defensie had nog de hoop om het gestrande vliegtuig te repareren, maar dat is niet gelukt. Het is nog niet zeker of de gemiste vluchten later worden ingehaald, als de droppings worden hervat.
Verder onderzoekt Defensie of een vijftienjarige Palestijnse jongen door een Nederlandse luchtdropping werd gedood afgelopen weekend. Volgens nieuwszender Al Jazeera werd de jongen verpletterd door een pallet met hulpmiddelen toen hij op de droppings afrende.
Brekelmans zegt dat het moeilijk is om onderzoek te doen, aangezien niemand ter plaatse is. "Maar we hebben er gelukkig zorgvuldige procedures voor en die zijn we nu aan het doorlopen."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
11 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
21 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
22 uur geleden