
Defensie stuurt nieuw vliegtuig voor voedseldroppings Gaza
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Ruben Brekelmans verwacht dat Defensie zondag de voedseldroppings boven Gaza kan hervatten. Het oorspronkelijke vliegtuig had technische problemen. Nederland stuurt nu een vervangend toestel.
Defensie had nog de hoop om het gestrande vliegtuig te repareren, maar dat is niet gelukt. Het is nog niet zeker of de gemiste vluchten later worden ingehaald, als de droppings worden hervat.
Verder onderzoekt Defensie of een vijftienjarige Palestijnse jongen door een Nederlandse luchtdropping werd gedood afgelopen weekend. Volgens nieuwszender Al Jazeera werd de jongen verpletterd door een pallet met hulpmiddelen toen hij op de droppings afrende.
Brekelmans zegt dat het moeilijk is om onderzoek te doen, aangezien niemand ter plaatse is. "Maar we hebben er gelukkig zorgvuldige procedures voor en die zijn we nu aan het doorlopen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij de rechtbank in Amsterdam is vrijdagmiddag een kort geding, aangespannen door de organisatoren van een protest tegen het geweld in Gaza. Onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten willen protesteren op de Dam, maar dat mag volgens hen niet van de gemeente.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Volksgezondheid Daniëlle Jansen roept vrouwen op om mee te blijven doen aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker, ondanks het grote datalek bij Clinical Diagnostics in Rijswijk. "Het gaat om de eigen gezondheid van vrouwen, dus doe toch mee aan het bevolkingsonderzoek."
26 minuten geledenGENÈVE (ANP) - The Ocean Cleanup maakt zich "grote zorgen" over het uitblijven van een akkoord bij de VN-plastictop. "Nu de toekomst van het verdrag onzeker is, riskeren we het momentum te verliezen voor deze unieke kans en riskeren we de strijd te verliezen", aldus de organisatie van de Nederlander Boyan Slat.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Staalmaker Tata in IJmuiden moet zijn plannen voor de bouw van een schonere fabriek opnieuw indienen. De berekeningen zijn zo sterk veranderd dat de plannen moeilijk nog te beoordelen zijn, meldt de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied, die toezicht houdt.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank in Arnhem een half jaar cel geëist tegen een 42-jarige vrouw uit Kerkdriel, die tussen 2004 en 2010 als toneeljuf een leerlinge meermalen seksueel zou hebben misbruikt. Het misbruik zou onderdeel zijn geweest van een toneelspel dat was bedacht door de verdachte. Zij gaf toe dat zij in haar scripts te ver is gegaan door er "seksuele lading" aan te geven, maar ontkent het misbruik.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Het lichaam dat donderdag in Almere werd gevonden, is van de sinds vorige week vermiste Syrische vrouw. Dat meldt de politie op X.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland trekt de waarschuwing in voor de Japanse kruiskwal bij het zwemwater aan de Grevelingendam. De provincie heeft daartoe besloten, omdat er tijdens inspecties afgelopen week geen kruiskwallen meer zijn aangetroffen.
2 uur geleden