Defensie steekt 100 miljoen euro in innovatiefonds
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie komt met een innovatiefonds waaruit Nederlandse start- en scale-ups financiering kunnen krijgen. Het fonds is nodig, zegt staatssecretaris Gijs Tuinman, omdat reguliere investeerders vaak huiverig zijn in de defensie-industrie te investeren. Bedrijven kunnen maximaal 5 miljoen euro uit het fonds ontvangen.
Het gaat om bedrijven die met innovaties komen waar zowel de burgermaatschappij als de veiligheidssector wat aan heeft. Het ministerie noemt bijvoorbeeld technologie waarmee fabrieken, maar ook drones stiller worden gemaakt.
Eerder had toenmalig minister Kajsa Ollongren al aangekondigd met een fonds van 25 miljoen euro te komen. Mogelijk hadden maar vijf bedrijven gebruik kunnen maken van de maximale bijdrage van 5 miljoen euro. Volgens het ministerie van Defensie is "de ambitie groter" en is daarom gekozen het bedrag aan te vullen tot 100 miljoen euro.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem hun stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat is net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip was bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Die moesten over toen een meerderheid van de gemeenteraad stemde voor een herstemming omdat er vermoedens van stemfraude waren.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
55 minuten geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
2 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
3 uur geleden