Defensie spreekt met topvrouw KLM over ongewenste werving piloten
DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM komt piloten tekort en kijkt daarvoor ook naar piloten van Defensie. Dat is een "punt van zorg" voor het ministerie dat ook kampt met een tekort aan vliegers. Hierover is woensdag een gesprek gepland tussen staatssecretaris Gijs Tuinman en topvrouw Marjan Rintel van KLM.
Een woordvoerder van de bewindsman bevestigt berichtgeving hierover van De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij zou interesse hebben in ongeveer dertig gevechtspiloten. "Het probleem is groot genoeg dat het raakt aan de gereedheid van Defensie en er dus een gesprek nodig is", aldus het ministerie.
Vliegers van Defensie hebben ook wel belangstelling voor een functie bij de KLM, erkent de woordvoerder. Piloten verdienen veel meer geld bij de luchtvaartmaatschappij dan bij de luchtmacht. Defensie hoopt de kwestie "goed op te lossen" en zegt een "goede relatie" met de KLM te hebben. Het ministerie heeft vaker overleg met de KLM.
De opleiding tot gevechtspiloot is kostbaar voor Defensie. Aan vliegers worden hoge eisen gesteld. "Die vind je niet zo gemakkelijk", aldus de woordvoerder. Het is trouwens niet ongebruikelijk dat vliegers van Defensie overstappen naar de burgerluchtvaart. Na een opleiding kunnen ze daar relatief snel aan de slag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.
5 uur geleden