Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie spreekt met topvrouw KLM over ongewenste werving piloten

Defensie spreekt met topvrouw KLM over ongewenste werving piloten

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM komt piloten tekort en kijkt daarvoor ook naar piloten van Defensie. Dat is een "punt van zorg" voor het ministerie dat ook kampt met een tekort aan vliegers. Hierover is woensdag een gesprek gepland tussen staatssecretaris Gijs Tuinman en topvrouw Marjan Rintel van KLM.

Een woordvoerder van de bewindsman bevestigt berichtgeving hierover van De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij zou interesse hebben in ongeveer dertig gevechtspiloten. "Het probleem is groot genoeg dat het raakt aan de gereedheid van Defensie en er dus een gesprek nodig is", aldus het ministerie.

Vliegers van Defensie hebben ook wel belangstelling voor een functie bij de KLM, erkent de woordvoerder. Piloten verdienen veel meer geld bij de luchtvaartmaatschappij dan bij de luchtmacht. Defensie hoopt de kwestie "goed op te lossen" en zegt een "goede relatie" met de KLM te hebben. Het ministerie heeft vaker overleg met de KLM.

De opleiding tot gevechtspiloot is kostbaar voor Defensie. Aan vliegers worden hoge eisen gesteld. "Die vind je niet zo gemakkelijk", aldus de woordvoerder. Het is trouwens niet ongebruikelijk dat vliegers van Defensie overstappen naar de burgerluchtvaart. Na een opleiding kunnen ze daar relatief snel aan de slag.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor dichte mist in Friesland en Noord-Holland

DE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.

1 uur geleden
Gemeente Utrecht: oorzaak explosies komende dagen nog niet bekend

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.

4 uur geleden
Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

5 uur geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

6 uur geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

8 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

12 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

16 uur geleden