Defensie onderzoekt omgang met marechaussee die zelfmoord pleegde
DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee (KMar) heeft een externe deskundige ingeschakeld om te kijken of juist is gehandeld in de ontslagzaak van Lennart Bantema. Dat bevestigt het ministerie van Defensie na berichtgeving van het AD. De marechaussee pleegde begin dit jaar zelfmoord nadat hij was ontslagen.
AD meldt dat de weduwe van Bantema een brief heeft geschreven aan de minister van Defensie, Kajsa Ollongren. "Het proces was afschuwelijk. Hij werd aan de kant gezet als een stuk vuil en de organisatie heeft geen moment naar hem omgekeken", zo stond daar volgens de krant in.
Het ontslag volgde op een onderzoek naar Bantema's rol in de verkoop van een handboeiensysteem, waar hij zelf aan heeft verdiend. Hij zegt dat met de beste bedoelingen gedaan te hebben. De Dienst Vervoer en Ondersteuning van het ministerie van Justitie zou hem om hulp gevraagd hebben en hij zou achteraf bereid geweest zijn om het geld aan een goed doel te schenken.
"De KMar wil leren van de gebeurtenissen en weten of er lessen kunnen worden getrokken voor de toekomst", zegt het ministerie. De externe deskundige kijkt of bij het ontslag fouten of de omgang met Bantema fouten zijn gemaakt. Defensie zegt wel "zeer geraakt" te zijn door de dood van de marechaussee en mee te leven met de nabestaanden.
Hoe het onderzoek er precies uitziet en wanneer de evaluatie wordt afgerond, weet het ministerie nog niet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.
9 uur geleden