Defensie ondersteunt troepenverplaatsing VS in Europa
AMERSFOORT (ANP) - Defensie bereidt zich voor op de grootste verplaatsing van Amerikaanse troepen in Europa sinds het einde van de Koude Oorlog. Zo’n 20.000 Amerikaanse militairen en even zoveel voertuigen en ander materieel komen via onder meer Vlissingen en Antwerpen naar de NAVO-oefening Defender 2020 in Europa.
Die wordt tussen 20 april en 20 mei gehouden in onder meer Duitsland, Polen en Litouwen. Er doen ook 17.000 militairen uit achttien Europese landen mee.
Het Nederlandse deel van de forse logistieke operatie wordt aangestuurd vanuit het nieuwe Territoriaal Operatiecentrum in Amersfoort, dat vanaf donderdag operationeel is. Dat zorgt voor beveiliging, konvooibegeleiding, legering van troepen, logistieke steun en transportcapaciteit.
De Amerikanen komen vanaf half maart aan in Vlissingen, maar ook via de vliegbasis Eindhoven. Op een locatie in Woensdrecht worden honderden bedden klaargezet. Ongeveer negentig man zijn van half maart tot half april actief bij de ondersteuning. Nederland stuurt geen militairen naar de oefening.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
11 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
12 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
14 uur geleden