Defensie ondersteunt troepenverplaatsing VS in Europa
AMERSFOORT (ANP) - Defensie bereidt zich voor op de grootste verplaatsing van Amerikaanse troepen in Europa sinds het einde van de Koude Oorlog. Zo’n 20.000 Amerikaanse militairen en even zoveel voertuigen en ander materieel komen via onder meer Vlissingen en Antwerpen naar de NAVO-oefening Defender 2020 in Europa.
Die wordt tussen 20 april en 20 mei gehouden in onder meer Duitsland, Polen en Litouwen. Er doen ook 17.000 militairen uit achttien Europese landen mee.
Het Nederlandse deel van de forse logistieke operatie wordt aangestuurd vanuit het nieuwe Territoriaal Operatiecentrum in Amersfoort, dat vanaf donderdag operationeel is. Dat zorgt voor beveiliging, konvooibegeleiding, legering van troepen, logistieke steun en transportcapaciteit.
De Amerikanen komen vanaf half maart aan in Vlissingen, maar ook via de vliegbasis Eindhoven. Op een locatie in Woensdrecht worden honderden bedden klaargezet. Ongeveer negentig man zijn van half maart tot half april actief bij de ondersteuning. Nederland stuurt geen militairen naar de oefening.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
12 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
13 uur geleden