Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie maakt bekend waar extra miljarden aan worden gespendeerd

Defensie maakt bekend waar extra miljarden aan worden gespendeerd

ROTTERDAM (ANP) - Hoe gaat Defensie de miljarden euro's spenderen die het ministerie de komende jaren er structureel bij krijgt? Die vraag beantwoordt de politieke en militaire top van het ministerie in de nieuwe Defensienota, die woensdag wordt gepresenteerd in de Van Ghentkazerne in Rotterdam.

Deze week lekte al een deel van de nota uit via De Telegraaf. Er gaat vooral geld naar vuurkracht en ondersteuning. Er worden onder meer nog zes F-35 gevechtsvliegtuigen aangeschaft. Ook komen er kruisvluchtwapens en worden extra onbemande vliegtuigen van het type Reaper besteld. Bij de ondersteuning wordt geïnvesteerd in de logistiek en geneeskundige dienst.

Het kabinet heeft besloten Defensie structureel 5 miljard euro extra te geven. De oorlog in Oekraïne was aanleiding voor een meerderheid van de Tweede Kamer om het kabinet te vragen het budget voor Defensie te laten groeien naar de NAVO-norm van 2 procent van het bruto binnenlands product.

Dinsdag werd bekend dat Defensie een akkoord heeft bereikt met de militaire vakbonden over een nieuwe cao. Het personeel krijgt 8,5 procent meer loon en een eenmalige uitkering van 1750 euro. Vooral lagere rangen en schalen profiteren. Zij kunnen er meer dan 20 procent op vooruit gaan. Ook gaan de toelagen flink omhoog.

Meer uit Binnenland

ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

7 minuten geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

28 minuten geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

51 minuten geleden
Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

1 uur geleden
Vier tenten Rode Kruis neergezet voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.

2 uur geleden
Aangekondigde spoorblokkade XR wordt niet toegestaan

UTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten. XR zegt in een reactie de actie, gericht tegen Israël, zaterdag desondanks door te willen zetten.

2 uur geleden
WHO meldt nog een besmettingsgeval hantavirus in Nederland

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.

2 uur geleden