Defensie maakt bekend waar extra miljarden aan worden gespendeerd
ROTTERDAM (ANP) - Hoe gaat Defensie de miljarden euro's spenderen die het ministerie de komende jaren er structureel bij krijgt? Die vraag beantwoordt de politieke en militaire top van het ministerie in de nieuwe Defensienota, die woensdag wordt gepresenteerd in de Van Ghentkazerne in Rotterdam.
Deze week lekte al een deel van de nota uit via De Telegraaf. Er gaat vooral geld naar vuurkracht en ondersteuning. Er worden onder meer nog zes F-35 gevechtsvliegtuigen aangeschaft. Ook komen er kruisvluchtwapens en worden extra onbemande vliegtuigen van het type Reaper besteld. Bij de ondersteuning wordt geïnvesteerd in de logistiek en geneeskundige dienst.
Het kabinet heeft besloten Defensie structureel 5 miljard euro extra te geven. De oorlog in Oekraïne was aanleiding voor een meerderheid van de Tweede Kamer om het kabinet te vragen het budget voor Defensie te laten groeien naar de NAVO-norm van 2 procent van het bruto binnenlands product.
Dinsdag werd bekend dat Defensie een akkoord heeft bereikt met de militaire vakbonden over een nieuwe cao. Het personeel krijgt 8,5 procent meer loon en een eenmalige uitkering van 1750 euro. Vooral lagere rangen en schalen profiteren. Zij kunnen er meer dan 20 procent op vooruit gaan. Ook gaan de toelagen flink omhoog.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam doet op 25 november uitspraak in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje. Dat liet de rechtbankvoorzitter dinsdag weten aan het einde van de derde en laatste zittingsdag van het strafproces tegen de pleegouders Daisy W. en Johnny van den B. Tegen beide verdachten is elf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voor de deur van het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam demonstreren ruim dertig mensen tegen Antony Blinken. De voormalige buitenlandminister van de VS houdt daar dinsdagmiddag een lezing.
26 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De Zwolse wijk Holtenbroek krijgt een Cruyff Court dat wordt vernoemd naar de overleden sterrenchef Jonnie Boer. Dat werd maandag bekendgemaakt tijdens het benefietevenement Koken met een Doel: een jaarlijks diner waar geld voor sportprojecten wordt ingezameld.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een hondengeleider van de politie Midden-Nederland is volgens het Openbaar Ministerie niet strafbaar. Hij zette zijn hond in 2021 in bij een ruzie in Hilversum waarbij een verdachte werd gebeten. Justitie meent dat de 42-jarige agent handelde uit noodweer toen hij zijn hond inzette en vroeg daarom de rechtbank om ontslag van alle rechtsvervolging. Voor het slaan met een wapenstok wilde het OM vrijspraak.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft afgelopen weekend onderzoek gedaan naar meldingen van drones bij het NAVO-commandocentrum in Brunssum en bij Maastricht Aachen Airport. Een woordvoerder bevestigt berichtgeving hierover van De Limburger.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Internationale Rechtshulpkamer (IRK) van de rechtbank in Amsterdam staat de overlevering van de Palestijnse journalist en activist Mustafa Ayyash aan Oostenrijk toe. De rechtbank heeft de beslissing dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Pleegvader Johnny van den B. (38) uit Vlaardingen, die terechtstaat voor het opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk letsel bij het Vlaardingse pleegmeisje, vindt het onbegrijpelijk waarom de zorginstanties niet worden vervolgd. Dat zei zijn advocaat dinsdag bij aanvang van haar pleidooi.
2 uur geleden