Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie maakt bekend waar extra miljarden aan worden gespendeerd

Defensie maakt bekend waar extra miljarden aan worden gespendeerd

ROTTERDAM (ANP) - Hoe gaat Defensie de miljarden euro's spenderen die het ministerie de komende jaren er structureel bij krijgt? Die vraag beantwoordt de politieke en militaire top van het ministerie in de nieuwe Defensienota, die woensdag wordt gepresenteerd in de Van Ghentkazerne in Rotterdam.

Deze week lekte al een deel van de nota uit via De Telegraaf. Er gaat vooral geld naar vuurkracht en ondersteuning. Er worden onder meer nog zes F-35 gevechtsvliegtuigen aangeschaft. Ook komen er kruisvluchtwapens en worden extra onbemande vliegtuigen van het type Reaper besteld. Bij de ondersteuning wordt geïnvesteerd in de logistiek en geneeskundige dienst.

Het kabinet heeft besloten Defensie structureel 5 miljard euro extra te geven. De oorlog in Oekraïne was aanleiding voor een meerderheid van de Tweede Kamer om het kabinet te vragen het budget voor Defensie te laten groeien naar de NAVO-norm van 2 procent van het bruto binnenlands product.

Dinsdag werd bekend dat Defensie een akkoord heeft bereikt met de militaire vakbonden over een nieuwe cao. Het personeel krijgt 8,5 procent meer loon en een eenmalige uitkering van 1750 euro. Vooral lagere rangen en schalen profiteren. Zij kunnen er meer dan 20 procent op vooruit gaan. Ook gaan de toelagen flink omhoog.

Meer uit Binnenland

Van Weel spreekt met Venezolaanse interim-president Rodríguez

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft gesproken met interim-president Delcy Rodríguez van Venezuela. Dat laat de VVD-bewindsman weten op X. Rodríguez leidt het Zuid-Amerikaanse land sinds Amerikaanse militairen eerder deze maand de autoritaire leider Nicolás Maduro gevangennamen. Zij was eerder vicepresident.

3 uur geleden
NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

3 uur geleden
Doodstraf voor twee Nederlanders in Marokko om vergismoord

CASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.

3 uur geleden
Code geel om dichte mist in noorden

DE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.

4 uur geleden
Koning: internationale rechtsorde staat onder druk

AMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.

7 uur geleden
Man die vermist meisje in Rotterdam onderdak bood weer vrij

ROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.

7 uur geleden
Zoektocht naar steun voor minderheidscoalitie begint

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA gaan dinsdagmiddag op zoek naar steun voor hun beoogde minderheidskabinet. Als eerste zijn vijf kleinere fracties uitgenodigd om langs te komen bij informateur Rianne Letschert, Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA).

8 uur geleden