Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie leverde ook drones aan Oekraïne

Defensie leverde ook drones aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft ook kleine drones geleverd aan Oekraïne. Dat is per ongeluk door het kabinet bekendgemaakt. Het gaat om onbemande vliegtuigjes waarmee verkenningen kunnen worden uitgevoerd. Nederland heeft inmiddels voor 130,4 miljoen euro aan militaire goederen aan Oekraïne geleverd.

De melding dat er drones zijn geleverd is "per abuis" in de voorjaarsnota gekomen, schrijft minister Kajsa Ollongren van Defensie aan de Tweede Kamer.

Defensie maakt slechts bij uitzondering bekend welke goederen worden geleverd. Voor de drones had het "kabinet geoordeeld dat openbaarmaking niet dienstig is". Eerder zijn scherpschuttersgeweren, pantservoertuigen, radarapparatuur en pantserhouwitsers richting Oekraïne gestuurd.

Defensie heeft meerdere types onbemande vliegtuigjes voor verkenningsdoeleinden. De PD-100 Black Hornet is slechts 10 centimeter lang en kan ongeveer 20 minuten in de lucht blijven. De bijna 1 meter lange Raven is veelvuldig gebruikt op missie in Afghanistan. De 2 bij 5 meter tellende X-300 Integrator kan zowel op land als op zee worden ingezet. Dit systeem verving de ScanEagle, die door Defensie veel in Mali en Somalië is ingezet.

Meer uit Binnenland

Ministerraad komt dinsdag extra bijeen over belastingplan, box 3

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt dinsdagochtend om 09.00 uur bijeen voor een extra ingelaste ministerraad. Daarin wordt besloten hoe het verder moet met het belastingplan voor volgend jaar en met de plannen voor aanpassing van de belasting op inkomen uit vermogen op de langere termijn. Dat meldt een woordvoerder van minister-president Rob Jetten.

8 uur geleden
Dode en zwaargewonde bij schietincident in Rotterdam-Oost

ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.

8 uur geleden
Arnhem: handhaving openbare orde is geen taak van supporters

ARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.

12 uur geleden
Top kabinet nog altijd in overleg over belastingplan en box 3

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet overlegt nog altijd over de situatie die is ontstaan rond het belastingplan voor volgend jaar en de plannen voor de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op de langere termijn. De spanning is verder opgelopen nu gesprekken met meerdere oppositiepartijen afgelopen weekeinde niet tot de gehoopte doorbraak hebben geleid.

12 uur geleden
Linkse oppositie roept kabinet op: stop met knutselen aan box 3

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen PRO en Volt roepen het kabinet op te stoppen met de voorgestelde aanpassingen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Zij wijzen op het zeer kritische advies van de Raad van State, die de wijzigingen die het kabinet onder hoge tijdsdruk wil doorvoeren onverantwoord en onuitvoerbaar noemt.

14 uur geleden
Verdachte van ombrengen Hajar blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.

14 uur geleden
Drie aanhoudingen na gestaakt duel Cambuur - Go Ahead Eagles

LEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.

15 uur geleden