Defensie lanceert deze maand opnieuw een microsatelliet
DEN HAAG (ANP) - Defensie lanceert later deze maand opnieuw een microsatelliet. Dat gebeurt volgens het ministerie samen met Noorwegen dat op hetzelfde moment een identieke satelliet lanceert. Nederland en Noorwegen hebben afgesproken om militair meer samen te werken in de ruimte.
Beide satellieten gaan op zo’n 550 kilometer hoogte in een baan om de aarde vliegen op ongeveer 15 à 25 kilometer afstand van elkaar. "Hierdoor kunnen de satellieten tegelijk signalen opnemen en specifieke radarsystemen detecteren en identificeren", aldus Defensie.
Vorig jaar juni lanceerde Defensie voor het eerst een zogeheten nanosatelliet. Die verbetert de radiocommunicatie en verzamelt informatie van radioverkeer in missiegebieden. Omdat nanosatellieten zo klein zijn, is het veel makkelijker en goedkoper om ze in de ruimte te brengen dan grote satellieten.
Defensie investeert de komende jaren meer in het ruimtedomein. Het gaat om een bedrag van tussen de 25 en 100 miljoen euro. Satellieten zijn voor de krijgsmacht onmisbaar voor onder meer communicatie, verkenningen, navigatie en het verzamelen van inlichtingen.
Meer uit Binnenland
RIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof voelt "een tikje weemoed" bij zijn laatste EU-evenement. Hij is donderdag op het Vlaamse kasteel Alden Biesen voor een heidag en overleg met de andere EU-leiders over de economie.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Onderzoek van TNO naar de bouwkundige staat van het appartementencomplex aan de Tarwekamp in Den Haag heeft geen fouten in de constructie aan het licht gebracht. Onderzoekers hebben wel kunnen reconstrueren waar de explosie precies heeft plaatsgevonden en hoe het gebouw is ingestort. Dat zei het Openbaar Ministerie donderdag tijdens de vijfde inleidende zitting tegen de vier verdachten in de zaak.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar hebben opnieuw meer bedrijven en organisaties afspraken gemaakt met werknemers over de uitruil van feestdagen, laat werkgeversvereniging AWVN weten. Volgende week begint de ramadan, de islamitische vastenmaand met aan het eind Eid al-Fitr. Dit is geen officiële feestdag in Nederland, maar het aantal bedrijven waar bijvoorbeeld een christelijke feestdag kan worden ingeruild, ligt volgens de AWVN momenteel naar schatting rond de honderd van de ongeveer zevenhonderd cao's.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer zestig Nederlandse politiemensen ondersteunen hun Duitse collega's in München bij de veiligheidstop die daar dit weekend gehouden wordt. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie. De Nederlandse agenten krijgen vooral een ondersteunende rol bij het handhaven van de openbare orde.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie gaat extra radars op de Noordzee plaatsen om verdachte schepen en drones in de gaten te houden, meldt staatssecretaris Gijs Tuinman. Russische schepen proberen al langer de onderzeese infrastructuur zoals datakabels en pijpleidingen in de Noordzee in beeld te krijgen. Russen worden al verdacht van het saboteren van kabels in de Oostzee.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De reclassering pauzeert het gebruik van een algoritme bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden. Aanleiding is kritiek van de Inspectie Justitie en Veiligheid op dit systeem, dat OxRec heet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) verwacht de uitkomsten van het onderzoek naar asbest in speelzand binnen enkele weken. Dat laat een woordvoerder weten naar aanleiding van een rondgang van het AD langs asbestlabs. Deze laboratoria hebben in diverse monsters van verschillende soorten speelzand asbest gevonden, schrijft de krant.
1 uur geleden