Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie komt met scherfvesten speciaal voor vrouwen

Defensie komt met scherfvesten speciaal voor vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Defensie schaft 1530 scherfvesten aan die speciaal gemaakt zijn voor vrouwen. De vesten zijn bedoeld om bijvoorbeeld bij missies gedragen te worden.

Op dit moment dragen mannen en vrouwen bij de krijgsmacht dezelfde beschermende scherfvesten. De nieuwe vesten zijn speciaal ontwikkeld om goed aan te sluiten op het vrouwelijk bovenlichaam. Zo hebben ze meer afstelmogelijkheden. Ook zijn ze prettiger te dragen door de vorm en zijn ze iets lichter.

Bij de special forces zijn de scherfvesten al langer in gebruik. Volgens Defensie waren de vrouwen daar "dusdanig tevreden" dat ze ze nu in de hele organisatie wil gebruiken.

Naar verwachting worden de eerste vesten vanaf de zomer in gebruik genomen door vrouwen in de krijgsmacht. Later wil Defensie nog eens 7000 extra scherfvesten aanschaffen.

Meer uit Binnenland

Rapport: veilig Bonaire kostbaar, maar nietsdoen is veel duurder

KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.

12 minuten geleden
Bijna een op drie doden bij ongeval spoorovergang is jongere

UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.

1 uur geleden
NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

2 uur geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

4 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

5 uur geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

5 uur geleden
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

9 uur geleden