Defensie komt met scherfvesten speciaal voor vrouwen
DEN HAAG (ANP) - Defensie schaft 1530 scherfvesten aan die speciaal gemaakt zijn voor vrouwen. De vesten zijn bedoeld om bijvoorbeeld bij missies gedragen te worden.
Op dit moment dragen mannen en vrouwen bij de krijgsmacht dezelfde beschermende scherfvesten. De nieuwe vesten zijn speciaal ontwikkeld om goed aan te sluiten op het vrouwelijk bovenlichaam. Zo hebben ze meer afstelmogelijkheden. Ook zijn ze prettiger te dragen door de vorm en zijn ze iets lichter.
Bij de special forces zijn de scherfvesten al langer in gebruik. Volgens Defensie waren de vrouwen daar "dusdanig tevreden" dat ze ze nu in de hele organisatie wil gebruiken.
Naar verwachting worden de eerste vesten vanaf de zomer in gebruik genomen door vrouwen in de krijgsmacht. Later wil Defensie nog eens 7000 extra scherfvesten aanschaffen.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
1 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister David van Weel vindt dat Europa en de VS moeten werken aan wederzijds vertrouwen. "En waar dat weg is, moeten we dat weer terugbouwen," zegt de VVD-minister naar aanleiding van de Amerikaanse veiligheidsstrategie. Daarin stelt de VS dat "Europa afstevent op zijn ondergang door de uitholling van democratie en politieke vrijheden."
5 uur geleden