Defensie Israël erkent zaterdag tegen Hamas te hebben gefaald
JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger geeft toe te hebben gefaald toen zaterdag de islamitische Hamasbeweging vanuit de Palestijnse Gazastrook Israël binnenviel. "De Israëlische defensiekrachten zorgen voor de veiligheid van het land en zijn burgers en zaterdagochtend hebben we dat in het gebied grenzend aan de Gazastrook niet gedaan", aldus de hoogste militair van het land, Herzi Halevi.
Het is de eerste publieke verklaring van de chef-staf van de krijgsmacht, vergelijkbaar met de commandant der strijdkrachten in Nederland, sinds de uitbraak van de oorlog tussen Hamas en Israël. Halevi erkent fouten. De strijdkrachten konden het binnendringen van Hamas en ook de daaropvolgende slachting van burgers niet voorkomen.
"We zullen leren, we zullen onderzoeken, maar nu is het tijd voor oorlog", aldus Halevi volgens Israëlische media. Hij benadrukt ook dat Israël al het mogelijke zal doen om de gijzelaars terug te halen die door Hamas en andere islamitische groeperingen naar de Gazastrook zijn ontvoerd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
11 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
12 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
12 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
13 uur geleden