Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie Israël: 60 procent van Hamasstrijders uitgeschakeld

Defensie Israël: 60 procent van Hamasstrijders uitgeschakeld

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP) - De Israëlische strijdkrachten hebben volgens defensieminister Yoav Gallant 60 procent van de "Hamasterroristen" uitgeschakeld. Zij zijn gedood of gewond geraakt, aldus Gallant. Hij zei in het parlement dat het leger "heel veel heeft bereikt".

Hij zei ook dat de helft van de Israëlische gijzelaars die Hamasstrijders hebben ontvoerd, weer terug is. De rest volgt nog, aldus de bewindsman. Er zijn nog circa 120 Israëlische gijzelaars in de Gazastrook.

Bij de aanval van Hamasstrijders op Israëlisch grondgebied rond de Gazastrook op 7 oktober zijn gijzelaars genomen. De Israëlische regering voert hun terugkeer aan als rechtvaardiging voor de voortdurende aanvallen op de Gazastrook.

Qatar

Ook de stad Gaza wordt deze week weer aangevallen en de Israëli's hebben bewoners volgens nieuwszender Al Jazeera opgedragen langs twee routes in zuidelijke richting te vertrekken om aan het huidige offensief te ontkomen.

In Qatar wordt mogelijk woensdag verder onderhandeld over een lang verwacht staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas. Qatar vertegenwoordigt de belangen van Hamas. Het land poogt samen met Egypte en de VS een bestand te bereiken tussen Israël en Hamas.

Meer uit Buitenland

Militaire junta Myanmar heft noodtoestand op

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De militaire junta in Myanmar heeft naar eigen zeggen de noodtoestand opgeheven. De noodtoestand werd uitgeroepen toen het leger in februari 2021 een staatsgreep pleegde en de gekozen regering onder leiding van Aung San Suu Kyi afzette.

14 minuten geleden
Russen claimen inname stad Tsjasiv Jar in provincie Donetsk

DONETSK (ANP/RTR) - De Oekraïense plaats Tsjasiv Jar is volgens het Russische ministerie van Defensie "bevrijd". Tsjasiv Jar ligt iets ten westen van de stad Bachmoet, die Russische strijdkrachten in 2023 veroverden na een van de langste en bloedigste veldslagen van de oorlog.

18 minuten geleden
Cambodja wil dat Thailand 20 gevangen genomen soldaten teruggeeft

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft buurland Thailand gevraagd om twintig soldaten die dinsdag gevangen zijn genomen, acht uur nadat het staakt-het-vuren was ingegaan, "zo snel mogelijk terug" te geven. Dat meldt de Cambodjaanse minister van Defensie Maly Socheata. Volgens de defensieminister zijn de onderhandelingen gaande.

1 uur geleden
Helikopter die in VS botste met vliegtuig had kapotte hoogtemeter

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Veiligheidsonderzoekers die de botsing in de lucht in januari tussen een passagiersvliegtuig van American Airlines en een Black Hawk van het Amerikaanse leger nabij Washington onderzochten, hebben ontdekt dat de hoogtemeter van de helikopter niet goed werkte.

2 uur geleden
Tientallen doden door Israëlisch vuur op voedselhulprij Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische soldaten hebben minstens dertig mensen gedood toen ze woensdag het vuur openden op een menigte die wachtte op humanitaire hulp in het noorden van de Gazastrook. Dat meldt de burgerbescherming van het Palestijnse gebied. Er zouden ook ongeveer driehonderd gewonden zijn gevallen.

3 uur geleden
VN-rapporteur martelingen waarschuwt voor honger in Gaza

GENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.

14 uur geleden
Amerikaanse gezant Witkoff naar Israël over toestand in Gaza

WASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.

15 uur geleden