Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie-inspectie: veiligheid binnen krijgsmacht moet beter

Defensie-inspectie: veiligheid binnen krijgsmacht moet beter

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Veiligheid Defensie (IVD) adviseert de krijgsmacht in haar jaarrapport "alert te zijn op de eigen veiligheid". Zonder goede veiligheidssystemen kan de organisatie steeds onveiliger worden en "vroeg of laat zelfs door de ondergrens zakken".

Dat de veiligheid onder druk staat, ziet de IVD terug op verschillende manieren. Onder meer door het beperkte opleidingsniveau van defensiepersoneel. Zo is er weinig opleidingscapaciteit en niet veel tijd om opleidingen te kunnen volgen. Militairen gaan daardoor soms slecht voorbereid aan het werk. Ook de hoge werkdruk onder militairen draagt volgens de inspectie bij. "Waar vroeger een militair op een schip één rol of taak moest uitvoeren, worden tegenwoordig rollen gestapeld."

Volgens de IVD ligt de basis voor structurele aandacht voor veiligheid bij de inrichting van een professioneel veiligheidsmanagementsysteem. "Zo’n systeem geeft inzicht in de belangrijkste veiligheidsrisico’s, zodat de organisatie daar weloverwogen mee kan omgaan", schrijft de inspectie, waarvoor Defensie tijd, mensen en geld moet vrijmaken binnen alle krijgsmachtonderdelen.

Defensiebudget

Door de bezuinigingen van de afgelopen drie decennia moest Defensie met minder middelen, materiaal en mensen haar doelen verwezenlijken. Ook kwamen er meer doelen bij, zoals de inzet bij vredesmissies. Volgens de IVD werd de organisatie wel gedwongen doelmatig te blijven werken volgens het adagium ‘als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan’. Zo raakte Defensie steeds meer op afstand van de gestelde veiligheidsnormen.

De inspectie vindt dan ook dat een deel van het Defensiebudget niet alleen naar gevechtskracht en nieuw materiaal moet gaan, maar ook naar veiligheidsmaatregelen. "Defensie zou zichzelf, haar personeel en de samenleving een grote dienst bewijzen door in de planvorming en alle vervolgstappen op weg naar realisatie expliciet aandacht aan veiligheid te besteden."

Meer uit Binnenland

Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

1 uur geleden
GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

6 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

9 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

9 uur geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

14 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

21 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

1 dag geleden