Defensie helpt vrouwelijke militairen in Oekraïne aan uitrusting
DEN HAAG (ANP) - Een interne inzameling bij Defensie heeft een grote hoeveelheid kleding, schoeisel en andere uitrustingsstukken voor vrouwelijke militairen in Oekraïne opgeleverd. Het gaat volgens een woordvoerster om tienduizenden stuks die donderdag richting Oekraïne zijn gegaan.
Na de Russische inval in Oekraïne zijn veel vrouwen daar in het leger gegaan. Maar dat was daar niet op voorbereid. Voor de meeste vrouwen was er geen passende kleding. Er waren meestal geen uniformen in de juiste maat en schoenen bleken te groot.
De netwerkorganisatie Vrouw & Defensie begon in maart met de inzamelingsactie na een oproep van de Oekraïense organisatie Veteranka. Dat leverde 65 boxpallets aan goederen op.
Reactie Ollongren
"Dit Nederlands initiatief onderstreept de noodzaak van geschikte spullen aan het front in Oekraïne. Hiermee verbeteren we de slagkracht van de militairen en dat is met de winter in aantocht hard nodig", aldus demissionair minister Kajsa Ollongren van Defensie.
Er gaat nog meer kleding naar Oekraïne. Defensie heeft het gevechtstenue van de Nederlandse militairen vervangen. Wat nog gebruikt kan worden van de oude uitrusting gaat ook die kant op. Er gaan nu elke maand volgens Defensie ongeveer 60 tot 70 boxpallets met deze spullen naar Oekraïne.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
40 minuten geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
4 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
10 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
10 uur geleden