Defensie helpt vrouwelijke militairen in Oekraïne aan uitrusting
DEN HAAG (ANP) - Een interne inzameling bij Defensie heeft een grote hoeveelheid kleding, schoeisel en andere uitrustingsstukken voor vrouwelijke militairen in Oekraïne opgeleverd. Het gaat volgens een woordvoerster om tienduizenden stuks die donderdag richting Oekraïne zijn gegaan.
Na de Russische inval in Oekraïne zijn veel vrouwen daar in het leger gegaan. Maar dat was daar niet op voorbereid. Voor de meeste vrouwen was er geen passende kleding. Er waren meestal geen uniformen in de juiste maat en schoenen bleken te groot.
De netwerkorganisatie Vrouw & Defensie begon in maart met de inzamelingsactie na een oproep van de Oekraïense organisatie Veteranka. Dat leverde 65 boxpallets aan goederen op.
Reactie Ollongren
"Dit Nederlands initiatief onderstreept de noodzaak van geschikte spullen aan het front in Oekraïne. Hiermee verbeteren we de slagkracht van de militairen en dat is met de winter in aantocht hard nodig", aldus demissionair minister Kajsa Ollongren van Defensie.
Er gaat nog meer kleding naar Oekraïne. Defensie heeft het gevechtstenue van de Nederlandse militairen vervangen. Wat nog gebruikt kan worden van de oude uitrusting gaat ook die kant op. Er gaan nu elke maand volgens Defensie ongeveer 60 tot 70 boxpallets met deze spullen naar Oekraïne.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
9 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geleden