Defensie heeft steeds minder materieel om te geven aan Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft steeds minder militair materieel om weg te geven aan Oekraïne. Daarom onderzoekt het ministerie de mogelijkheden om meer militaire middelen te kopen voor de Oekraïners. Ook wordt gekeken of met andere landen wel aan de verzoeken van Kiev kan worden voldaan, schrijven minister Kajsa Ollongren en staatssecretaris Christophe van der Maat aan de Tweede Kamer.
Nederland levert wapens aan Oekraïne sinds het land meer dan drie maanden geleden werd aangevallen door Rusland. Aan het begin leverde Defensie vooral lichter materieel, maar sinds enige tijd gaat het ook om zwaarder materieel zoals pantservoertuigen en pantserhouwitsers. Er is voor meer dan 100 miljoen euro aan militaire goederen al naar Oekraïne gegaan.
De leveringen hebben geen gevolgen gehad voor de paraatheid van de krijgsmacht, aldus de bewindslieden. Defensie leverde materieel dat overtollig was of zou worden afgestoten. Verder werden spullen uit voorraden gestuurd. Nederland gaat door met het steunen van Oekraïne. "Het kabinet acht het onverminderd van belang om bij te dragen aan de Oekraïense zelfverdediging."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft de bekladdingen van onder meer huizen in de Brabantse plaats Engelen veroordeeld. "Wat een lelijk vandalisme", aldus de premier in een bericht op X. In Engelen werden eerder deze week woningen en auto's beklad met leuzen tegen de komst van een asielzoekerscentrum in het dorp, dat bij de gemeente Den Bosch hoort.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten spreekt van "een regelrechte aanslag op onze vrije en tolerante samenleving" nadat in Berlijn een automobilist is ingereden op een menigte tijdens de Pride. In een bericht op X heeft hij het over een "afschuwelijke daad van agressie".
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is begonnen een deel van zijn strategische oliereserve op de markt te brengen. Dat meldt een woordvoerder van minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66) vrijdag na berichtgeving van NRC. In maart kondigde het Internationaal Energieagentschap (IEA) aan 400 miljoen vaten uit de noodreserves van aangesloten landen vrij te geven na het uitbreken van de oorlog tussen de Verenigde Staten met Israël tegen Iran.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De reisadviezen voor verschillende landen in het Midden-Oosten zijn aangescherpt. Dat komt omdat de veiligheidssituatie daar is verslechterd, aldus het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. "De situatie in het Midden-Oosten blijft onvoorspelbaar."
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Goederen uit illegale nederzettingen in door Israël bezette gebieden mogen vanaf 22 september Nederland niet meer in. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer. Het handelsverbod zat er al aan te komen, maar de ingangsdatum was nog niet bekend.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.
1 week geledenROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.
1 week geleden