Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie heeft steeds minder materieel om te geven aan Oekraïne

Defensie heeft steeds minder materieel om te geven aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft steeds minder militair materieel om weg te geven aan Oekraïne. Daarom onderzoekt het ministerie de mogelijkheden om meer militaire middelen te kopen voor de Oekraïners. Ook wordt gekeken of met andere landen wel aan de verzoeken van Kiev kan worden voldaan, schrijven minister Kajsa Ollongren en staatssecretaris Christophe van der Maat aan de Tweede Kamer.

Nederland levert wapens aan Oekraïne sinds het land meer dan drie maanden geleden werd aangevallen door Rusland. Aan het begin leverde Defensie vooral lichter materieel, maar sinds enige tijd gaat het ook om zwaarder materieel zoals pantservoertuigen en pantserhouwitsers. Er is voor meer dan 100 miljoen euro aan militaire goederen al naar Oekraïne gegaan.

De leveringen hebben geen gevolgen gehad voor de paraatheid van de krijgsmacht, aldus de bewindslieden. Defensie leverde materieel dat overtollig was of zou worden afgestoten. Verder werden spullen uit voorraden gestuurd. Nederland gaat door met het steunen van Oekraïne. "Het kabinet acht het onverminderd van belang om bij te dragen aan de Oekraïense zelfverdediging."

Meer uit Politiek

Klaver: fundamentele koerswijziging bij coalitie nodig voor steun

UTRECHT (ANP) - Een "fundamentele koerswijziging" is nodig voor steun van GroenLinks-PvdA. Die boodschap bracht partijleider Jesse Klaver over aan coalitiepartijen D66, VVD en CDA op een bijeenkomst in Utrecht. "Verwar onze uitgestoken hand niet met een blanco cheque."

10 uur geleden
Amnesty bezorgd over rechten vluchtelingen in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.

1 dag geleden
Bontenbal verwacht dat regeringsdeelname lastig gaat worden

DEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."

1 dag geleden
Rob Jetten zou jongste premier ooit worden

DEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.

1 dag geleden
Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

2 dagen geleden
FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

2 dagen geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden