Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie gaat voedselpakketten droppen boven Gaza

Defensie gaat voedselpakketten droppen boven Gaza

DEN HAAG (ANP) - Een C-130 transportvliegtuig van Defensie gaat deze week voedselpakketten afgooien boven de Gazastrook. Ook deze operatie wordt opnieuw gedaan met Jordanië, meldt demissionair minister Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer.

"Er is een tekort aan alles in Gaza - hongersnood dreigt. Daarom droppen Nederland en Jordanië de komende dagen voedselpakketten langs de kustlijn. Tegelijk moet hulp via land sneller, beter en in grotere volumes Gaza bereiken", aldus de bewindsvrouw.

Bruins Slot was de afgelopen dagen in Egypte, de Palestijnse gebieden en Israël. Ze heeft in Israël onder meer aangedrongen op het toelaten van meer hulp tot Gaza. Die kuststrook wordt sinds oktober gebombardeerd door Israël, na een aanval van Hamas.

Ramadan

In een gesprek met haar Israëlische ambtgenoot Israel Katz heeft Bruins Slot herhaald tegen een groot militair offensief in Rafah in Zuid-Gaza te zijn. Ook heeft ze haar zorgen geuit over de spanningen op de Westoever waar extremistische Israëlische kolonisten veel geweld gebruiken tegen Palestijnen.

Ook zegt Bruins Slot dat de-escalatie "cruciaal" is met het oog op de islamitische vastenmaand (ramadan). "Gelovigen moeten de ruimte krijgen om hun heilige maand te vieren", verklaarde de minister op het sociale platform X.

Jordanië

Het toestel dat het voedsel gaat afgooien is inmiddels in Jordanië aangekomen, meldt Defensie. Begin februari dropte een Nederlandse C-130 hulpgoederen boven Gaza bestemd voor een Jordaans veldhospitaal. Dat gebeurde samen met een toestel van de Jordaanse luchtmacht.

Vliegtuigen van Jordanië, de Verenigde Staten, Frankrijk en Egypte hebben deze week ook al voedsel afgeworpen boven Gaza. Meer dan 2,3 miljoen mensen in Gaza zijn op de vlucht en er is een zeer groot tekort aan water, voedsel en medicijnen.

Meer uit Binnenland

Oud-minister Hoogervorst: Curaçao moet voor rijkere toerist gaan

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.

2 uur geleden
Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.

2 uur geleden
ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

6 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

6 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

8 uur geleden
OM ziet buitenlandse hand achter acties aangehouden Egyptenaar

DEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.

8 uur geleden
Koningspaar betuigt steun aan betrokkenen na treinramp in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.

10 uur geleden