Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie gaat opnieuw via lucht humanitaire hulp aan Gaza geven

Defensie gaat opnieuw via lucht humanitaire hulp aan Gaza geven

DEN HAAG (ANP) - Defensie gaat in april opnieuw humanitaire hulp aan Gaza geven via airdrops. Het gaat om voedselhulp. De airdrops worden in samenwerking met Jordanië en andere internationale partners uitgevoerd, in overleg met Israël.

Dat hebben de demissionaire ministers van Defensie (Kajsa Ollongren), Buitenlandse Zaken (Hanke Bruins Slot) en Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking (Geoffrey van Leeuwen) in een brief aan de Tweede Kamer laten weten.

"De humanitaire situatie in Gaza heeft een nieuw dieptepunt bereikt", schrijven de bewindslieden aan de Kamer. Voor circa 1,1 miljoen mensen in Gaza dreigt binnen nu en half juli hongersnood. "Met name kinderen zijn extra kwetsbaar. De aanvoer van humanitaire steun voor de bevolking van Gaza, waarvoor de volledige medewerking van Israël een belangrijke voorwaarde is, is bij lange na niet voldoende. Ook de distributie binnen Gaza zelf schiet ruim tekort."

Humanitaire toegang

Het verruimen en versnellen van toegang over land, waaronder het openen van meerdere grensovergangen, blijft volgens de ministers "de meest effectieve manier om op de benodigde schaal hulpgoederen aan Gaza te leveren". Het kabinet dringt er op allerlei niveaus bij Israël op aan onmiddellijk te zorgen voor veilige en ongehinderde humanitaire toegang over land.

Onder coördinatie van Jordanië voert Nederland samen met Egypte, de Verenigde Arabische Emiraten, Verenigde Staten, België, Frankrijk, Duitsland, Singapore en het Verenigd Koninkrijk de airdrops uit. Deze internationale coalitie werpt dagelijks op grote schaal voedselpakketten af.

Nederland voert de airdrops uit met een C-130-transportvliegtuig.

Meer uit Politiek

Nieuwe Kamervoorzitter Van Campen: ongelooflijk mooie eer

Den Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.

10 uur geleden
Jetten wilde 'een van de twee Tommen' als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).

10 uur geleden
Bosma teleurgesteld na nederlaag, maar blijft in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.

11 uur geleden
VVD'er Van Campen (35) verkozen tot nieuwe Tweede Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen (35) is dinsdag verkozen tot de nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij kreeg in de derde stemmingsronde 79 stemmen. Zijn concurrent en zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV, 61) bleef steken op 69.

11 uur geleden
Van der Lee (GL-PvdA) valt in tweede ronde af als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) wordt geen voorzitter van de Tweede Kamer. Hij moest het in de tweede ronde afleggen tegen Thom van Campen (VVD) en Martin Bosma (PVV).

12 uur geleden
D66 en CDA spreken woensdag over stikstof, natuur en landbouw

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66 en CDA spreken woensdag met experts over stikstof, landbouw en natuur. Rob Jetten (D66), Henri Bontenbal (CDA), hun secondanten en informateur Sybrand Buma (CDA) praten eerst met twee landbouworganisaties en het Interprovinciaal Overleg (IPO), daarna met twee natuurorganisaties en als derde met specialisten van het Planbureau voor de Leefomgeving en de universiteiten van Utrecht en Wageningen. De dag wordt afgesloten met een gesprek met een afvaardiging van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

13 uur geleden
Bosma: 'Omvolking' geen verboden woord in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - De term 'omvolking' is geen verboden woord in de Tweede Kamer. Dat zei zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV) in zijn speech voorafgaand aan de verkiezing voor een nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij reageerde daarmee op een opmerking van Kamerlid Ralf Dekker (FVD), die zei teleurgesteld te zijn omdat Bosma als Kamervoorzitter woorden als remigratie en omvolking zou hebben verboden.

13 uur geleden