Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie gaat opnieuw via lucht humanitaire hulp aan Gaza geven

Defensie gaat opnieuw via lucht humanitaire hulp aan Gaza geven

DEN HAAG (ANP) - Defensie gaat in april opnieuw humanitaire hulp aan Gaza geven via airdrops. Het gaat om voedselhulp. De airdrops worden in samenwerking met Jordanië en andere internationale partners uitgevoerd, in overleg met Israël.

Dat hebben de demissionaire ministers van Defensie (Kajsa Ollongren), Buitenlandse Zaken (Hanke Bruins Slot) en Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking (Geoffrey van Leeuwen) in een brief aan de Tweede Kamer laten weten.

"De humanitaire situatie in Gaza heeft een nieuw dieptepunt bereikt", schrijven de bewindslieden aan de Kamer. Voor circa 1,1 miljoen mensen in Gaza dreigt binnen nu en half juli hongersnood. "Met name kinderen zijn extra kwetsbaar. De aanvoer van humanitaire steun voor de bevolking van Gaza, waarvoor de volledige medewerking van Israël een belangrijke voorwaarde is, is bij lange na niet voldoende. Ook de distributie binnen Gaza zelf schiet ruim tekort."

Humanitaire toegang

Het verruimen en versnellen van toegang over land, waaronder het openen van meerdere grensovergangen, blijft volgens de ministers "de meest effectieve manier om op de benodigde schaal hulpgoederen aan Gaza te leveren". Het kabinet dringt er op allerlei niveaus bij Israël op aan onmiddellijk te zorgen voor veilige en ongehinderde humanitaire toegang over land.

Onder coördinatie van Jordanië voert Nederland samen met Egypte, de Verenigde Arabische Emiraten, Verenigde Staten, België, Frankrijk, Duitsland, Singapore en het Verenigd Koninkrijk de airdrops uit. Deze internationale coalitie werpt dagelijks op grote schaal voedselpakketten af.

Nederland voert de airdrops uit met een C-130-transportvliegtuig.

Meer uit Politiek

FVD: coalitie slaat met regeerakkoord verkeerde richting in

DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.

37 minuten geleden
Nieuw kabinet moet besluiten over medische evacuaties uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Wetten toetsen aan grondwet moet mogelijk worden, vindt coalitie

DEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.

1 uur geleden
BBB ziet veel tekentafelplannen in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".

1 uur geleden
PvdD: nieuw kabinet is stap vooruit, maar dat is niet moeilijk

DEN HAAG (ANP) - Het aankomende kabinet is een stap vooruit vergeleken met het huidige, schrijft Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren op Bluesky. "Maar laten we het zeggen zoals het is: zo moeilijk was dat niet."

1 uur geleden
Dassen (Volt) mist keuzes in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is blij dat er "weer een normaal regeerakkoord" ligt, maar mist daarin wel enkele keuzes op onderwerpen die hij belangrijk vindt. Zo mist hij de keuze voor een Europees leger "waar Trump 'U' tegen zegt", miljarden voor groene industrie en een minister van Digitale Zaken.

1 uur geleden
SGP ziet positieve punten in regeerakkoord, maar heeft ook zorgen

DEN HAAG (ANP) - In het vrijdag gepresenteerde regeerakkoord staan positieve punten, aldus SGP-leider Chris Stoffer. Maar hij heeft ook de nodige zorgen over het akkoord met de titel 'Aan de slag'.

2 uur geleden