
Defensie gaat bommen ruimen op Vliegbasis Deelen
DEELEN (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is maandag begonnen met het opruimen van vliegtuigbommen op het terrein van Vliegbasis Deelen. Op het terrein liggen diverse Engelse en Amerikaanse bommen uit de Tweede Wereldoorlog. Ook worden naar verwachting Duitse bommen gevonden. Hoeveel explosieven de EOD precies moet opruimen zal pas tijdens het werk blijken, aldus Defensie.
De explosieven zijn begin dit jaar ontdekt toen Defensie bodemonderzoek deed vanwege het aanleggen van een nieuwe dropzone op de vliegbasis. Het was wel bekend dat op en rondom Deelen niet-ontplofte bommen zouden kunnen liggen, want in de omgeving is tijdens de Slag om Arnhem in september 1944 zwaar gevochten. Daarom wordt bij alle bouwwerkzaamheden altijd eerst explosievenonderzoek gedaan.
Volgens Defensie komen de niet-ontplofte bommen nu tientallen jaren later langzamerhand naar de oppervlakte. Omdat de explosieven zwaar verouderd zijn, zijn ze ook instabiel. Dat maakt ze gevoeliger voor schokken en trillingen. Daarom worden alle vliegtuigbommen eerst geruimd voor de werkzaamheden aan de dropzone beginnen.
De EOD denkt samen met genisten van Defensie en een particuliere aannemer in elk geval tot 1 maart volgend jaar aan het werk te zijn. In die tijd worden de militaire trainingen op de vliegbasis aangepast. Vliegen gebeurt alleen boven de verharde delen van het complex. Defensie verwacht dat omwonenden alleen dreunen zullen horen in de omgeving, maar verder geen last van de ruimingen zullen hebben.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam moet voor de rechter verschijnen omdat inwoners vinden dat de stad niet genoeg doet tegen massatoerisme. Het burgerinitiatief Amsterdam heeft een Keuze heeft in de afgelopen maanden 50.000 euro opgehaald bij inwoners van de stad en dagvaardt met steun van twaalf andere bewonersorganisaties maandag de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de verdachten die nog vastzitten voor de rellen zaterdag in Den Haag zijn er zes minderjarig. Dat laat hoofdcommissaris Karin Krukkert in het programma Nieuwsuur weten. Volgens Krukkert kwamen de aangehouden mensen uit heel het land en varieerde de leeftijd tussen de zestien en zestig jaar.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De zondag door de politie doodgeschoten verdachte is een 15-jarige jongen. Dat schrijft burgemeester Joost Manusama van Capelle aan den IJssel. Veel mensen, onder wie jonge kinderen, waren zondagmiddag getuige van de dodelijke schietpartij bij een McDonald's in de Zuid-Hollandse gemeente.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voordat een agent van de Rotterdamse politie in Capelle aan den IJssel zondagmiddag de gewapende verdachte van een beroving neerschoot, is die persoon "heel vaak gewaarschuwd", zegt een politiewoordvoerder ter plaatse tegen de NOS.
6 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Bij de verdachte die zondagmiddag door de politie in Capelle aan den IJssel is doodgeschoten, is een vuurwapen gevonden. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
6 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De bezoekers en medewerkers van de McDonald's in Capelle aan den IJssel die mogelijk getuige zijn geweest van de dodelijke schietpartij hebben slachtofferhulp aangeboden gekregen. Dat zegt een woordvoerder van het bedrijf.
7 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft een verdachte doodgeschoten in Capelle aan den IJssel, meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie. Het gebeurde bij een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Aan het schietincident ging een beroving van een fatbike op het Wisselspoor vooraf. Daarbij gebruikte de verdachte een vuurwapen.
9 uur geleden