Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie dropt met Jordanië hulpgoederen via lucht in Gaza

Defensie dropt met Jordanië hulpgoederen via lucht in Gaza

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft zondagavond voor het eerst hulpgoederen via de lucht in Gaza gedropt. Defensie voerde de operatie, samen met Jordanië, uit met een C-130-transportvliegtuig. Het gaat om onder meer medische hulpgoederen, die zijn gedropt in de buurt van een Jordaans veldhospitaal in Gaza.

De operatie kost naar schatting zo'n 1 miljoen euro. Op de website van Defensie zijn foto's van de hulpgoederen te zien, ingepakt op grote pallets met een Jordaanse of Nederlandse vlag.

Eerder voerde Jordanië al met Frankrijk zo'n luchtdropping uit, maar Nederland heeft dit in Gaza nog niet gedaan. Israël voert al maanden aanvallen uit op het Palestijnse gebied in de oorlog tegen Hamas. Een groot deel van Gaza ligt daardoor in puin en er is veel behoefte aan water, voedsel en medicijnen. Nederland kondigde daarom vorige week aan de mogelijkheid tot een luchtdropping te onderzoeken. Na goedkeuring van Israël en overleg met Jordanië is snel overgegaan op de operatie, meldt een woordvoerder van Defensie.

Reacties ministers

Demissionair minister voor ontwikkelingshulp Geoffrey van Leeuwen noemt de luchtdropping op X "heel belangrijk". Hij spreekt zijn waardering uit "voor onze militairen voor het uitvoeren van de actie vanuit Nederland". "De mensen in Gaza hebben dringend meer hulp nodig", zegt minister van Buitenlandse Zaken Hanke Bruins Slot. "Defensie blijft paraat staan om meer humanitaire hulp te bieden", schrijft minister Kajsa Ollongren (Defensie).

Deze manier van het geven van hulp aan de Gazanen kan "incidenteel uitkomst bieden voor gerichte leveringen", meldden de betrokken bewindspersonen van het demissionaire kabinet eerder. Prioriteit van het kabinet blijft de zoektocht naar betere toegang voor hulp over land. Maar vrachtwagens met voedsel, medicijnen en andere belangrijke goederen komen maar mondjesmaat Gaza binnen, en kunnen eenmaal in het gebied vaak hun doel lastig bereiken.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

12 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

12 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

12 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

12 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

13 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

13 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

15 uur geleden