Defensie begint proef met dienjaar voor oudere specialisten
DEN HAAG (ANP) - Defensie is een proef begonnen met een dienjaar voor mensen die al jaren werkervaring hebben. Het ministerie hoopt zo specialisten uit vakgebieden aan zich te binden waaraan een groot tekort is bij de krijgsmacht, zoals in de geneeskundige dienst, ict of techniek.
Bij dit dienjaar kunnen mensen tot hun 54e terecht. Ze moeten een diploma hebben en minimaal drie jaar werkervaring, en gaan een jaar binnen Defensie aan de slag in hun eigen vakgebied. Bij de marine zijn de eersten begonnen. "Binnen hun expertise kunnen de specialisten heel snel waarde toevoegen", aldus Defensie.
Defensie kampt met een groot tekort aan personeel. Met het gewone dienjaar hoopt Defensie schoolverlaters aan zich te binden. Zij kunnen een jaar lang meedraaien bij een onderdeel van de krijgsmacht. Binnen enkele jaren hoopt het ministerie op jaarlijks duizend deelnemers.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
2 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
3 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
5 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
12 uur geleden