Deense voetballer Eriksen zakt in elkaar tijdens duel met Finland
KOPENHAGEN (ANP) - De Deense voetballer Christian Eriksen is tijdens de EK-wedstrijd tegen Finland in Kopenhagen vlak voor rust in elkaar gezakt. De oud-speler van Ajax, 29 jaar oud, werd op het veld minutenlang gereanimeerd.
Eriksen ontving de bal na een inworp en viel voorover in het gras, zonder dat daar aanleiding voor was. Het spel werd direct stilgelegd en spelers gebaarden dat de verzorgers zo snel mogelijk het veld in moesten komen. Al snel kregen de verzorgers versterking van medisch personeel.
De spelers van Denemarken gingen om het medische personeel heen staan zodat de camera's Eriksen niet in beeld konden nemen. Uit de gezichten van de spelers bleek de ernst van de situatie. Diverse ploeggenoten durfden niet te kijken. Uiteindelijk werd besloten geen close beelden meer te laten zien van de hoek waar Eriksen was ingestort.
Brancard
Er wordt gevreesd voor een hartstilstand. Op televisiebeelden was te zien hoe Eriksen hartmassage toegediend kreeg.
Kort na het voorval werd het stil in voetbalstadion Parken. Na ruim tien minuten werd Eriksen per brancard, die met witte doeken omringd was, van het veld gedragen. Aangedaan zochten beide landen de kleedkamers op.
Het is onzeker of de wedstrijd nog wordt voltooid. Een stadionspeaker meldde dat er snel meer informatie volgt.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
18 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
20 uur geleden