Deense voetbalfans mogen op meter afstand in stadion
KOPENHAGEN (ANP) - Bij alle wedstrijden in de hoogste klasse van het Deense voetbal mogen weer meer toeschouwers komen. Het gaat om maximaal vijfhonderd bezoekers per vak, die voor een meter tussenruimte moeten zorgen. Volgens de regering hebben experimenten bij andere wedstrijden laten zien dat dit verantwoord is, nu het coronavirus in het land tot een aanvaardbaar niveau is teruggedrongen.
"Dit is verantwoord, een meter tussenruimte in de buitenlucht is voldoende om gezondheidsrisico's te voorkomen", zegt cultuurminister Joy Mogensen. "Supporters horen er bij te zijn bij voetbal op het hoogste niveau. Het is mooi dat we opnieuw een stap in de goede richting kunnen maken."
Gezinsleden mogen gewoon naast elkaar zitten, staanplaatsen zijn in beginsel verboden. FC Kopenhagen heeft inmiddels laten weten onder deze voorwaarden ongeveer 10.500 fans te kunnen ontvangen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
11 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
11 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardiniƫ en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
15 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
18 uur geleden