Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense tiener Rune houdt Djokovic van 39e masterstitel in Parijs

Deense tiener Rune houdt Djokovic van 39e masterstitel in Parijs

PARIJS (ANP) - De Deense tiener Holger Rune heeft voor een stunt gezorgd door Novak Djokovic in Parijs van zijn 39e titel op een masterstoernooi af te houden. De 19-jarige Scandinaviër versloeg de Serviër in de finale met 3-6 6-3 7-5.

Rune maakte het na ruim 2,5 uur af op zijn tweede wedstrijdpunt, nadat hij in de zo'n 20 minuten durende laatste game liefst zes breakpoints had weggewerkt. Djokovic - die bij vlagen onherkenbaar was op de belangrijke momenten - besloot het duel met een mislukte volley, waarna Rune gestrekt op de baan ging liggen.

In de eerste set kende Djokovic weinig problemen met de onervaren Rune. De 21-voudig grandslamkampioen ging echter steeds meer fouten maken en had steeds meer moeite om de taaie en snelle Rune uit positie te krijgen. Rune daarentegen dwong Djokovic met regelmaat tot wanhoop met verfijnde dropshots en beheerste passings.

Opvallend koel

Op 5-5 in de derde set leverde Djokovic door een aantal slordigheden zijn servicegame in, waardoor Rune voor de titel mocht serveren. De Scandinaviër verloor de eerste twee punten op zijn eigen opslag, maar liet het niet op een beslissende tiebreak aankomen. Hij bleef opvallend koel op de belangrijke momenten, ook nadat hij op zijn eerste wedstrijdpunt nog wild een dubbele fout had geslagen.

Door zijn eerste masterstitel betreedt Rune maandag de mondiale top 10. Nooit eerder slaagde een Deen daar in. Bovendien is hij de eerste reserve voor de ATP Finals, het eindejaarstoernooi voor de beste acht spelers van het seizoen in Turijn.

Twintig zeges

Djokovic had sinds Roland Garros niet meer verloren. Hij had twintig zeges op een rij geboekt. Hij won afgelopen zomer Wimbledon en was de voorbije weken ook de beste in Tel Aviv en Astana.

Rune wordt sinds kort begeleid door Patrick Mouratoglou, de voormalig coach van Serena Williams. De tiener is de jongste winnaar in Parijs Bercy sinds Boris Becker in 1986.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

5 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

6 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

8 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

10 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

10 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

13 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden