Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense tennisser Rune in eerste ronde US Open uitgeschakeld

Deense tennisser Rune in eerste ronde US Open uitgeschakeld

NEW YORK (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is in de openingsronde van de US Open uitgeschakeld. De nummer 4 van de wereld werd in vier sets verrast door de Spanjaard Roberto Carballés Baena. Het werd 6-3 4-6 6-3 6-2 voor de nummer 63 van de wereld.

Na 2 uur en 42 minuten was de stunt compleet. Carballés Baena maakte het op eigen service af na een forehandfout van Rune. Laatstgenoemde maakte liefst 42 onnodige fouten. Vooral in de slotfase oogde hij ongemotiveerd en deed hij zijn tegenstander de punten met regelmaat cadeau.

Rune probeerde Carballés Baena in de slotfase met een medische time-out nog uit zijn spel te halen, maar de Spanjaard ging stoïcijns verder. Carballés Baena is in New York nog nooit voorbij de tweede ronde gekomen.

Onvrede

Afgelopen weekend uitte Rune op sociale media al zijn onvrede over het feit dat zijn eersterondepartij stond gepland op baan 5. "Voor het geval je baan 5 kunt vinden, dat is de baan waar ik maandag mijn eerste wedstrijd ga spelen", schreef Rune cynisch bij een foto van een plattegrond van Flushing Meadows. Gezien zijn status had hij op een groter podium gerekend.

De 20-jarige Rune is op de US Open nog nooit voorbij de derde ronde gekomen. Op Roland Garros en Wimbledon haalde hij al eens de kwartfinales.

Casper Ruud

De als vijfde geplaatste Casper Ruud knokte zich in vier sets langs de Amerikaan Emilio Nava. De Noor had 3 uur en 16 minuten nodig om zich te ontdoen van de qualifier: 7-6 (5) 3-6 6-4 7-6 (5).

De 24-jarige Ruud haalde vorig jaar de finale in New York. Carlos Alcaraz was hem toen de baas. Dit jaar is de Scandinaviër bezig aan een wisselvallig jaar op de grand slams. Op Roland Garros haalde hij de finale, maar op zowel de Australian Open als op Wimbledon bleef hij in de tweede ronde steken.

In de tweede ronde staat Ruud tegenover de Chinees Zhizhen Zhang, die vorig jaar nog in de openingsronde verloor van Tim van Rijthoven. Dit jaar versloeg hij in zijn eerste partij de Amerikaan J.J. Wolf in vijf sets.

Meer uit Sport

Ferrari-baas Vasseur bij race GP Monaco na ziekenhuisbezoek

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari in de Formule 1, heeft zich 24 uur nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen weer gemeld bij de Grote Prijs van Monaco. Dat liet zijn team aan persbureau AFP weten.

17 minuten geleden
Tennissters Siniaková en Townsend winnen dubbelspel Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissters Kateřina Siniaková en Taylor Townsend hebben zondag de titel bij het dubbelspel op Roland Garros veroverd. Het Tsjechisch-Amerikaanse duo was in de finale in twee sets te sterk voor Anna Danilina uit Kazachstan en Aleksandra Krunić uit Servië: 6-2 7-5.

59 minuten geleden
Turnkampioene Biles ligt in het ziekenhuis: 'bijna dood'

HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."

3 uur geleden
Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

19 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

20 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

20 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

20 uur geleden