Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense tennisser Rune in eerste ronde US Open uitgeschakeld

Deense tennisser Rune in eerste ronde US Open uitgeschakeld

NEW YORK (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is in de openingsronde van de US Open uitgeschakeld. De nummer 4 van de wereld werd in vier sets verrast door de Spanjaard Roberto Carballés Baena. Het werd 6-3 4-6 6-3 6-2 voor de nummer 63 van de wereld.

Na 2 uur en 42 minuten was de stunt compleet. Carballés Baena maakte het op eigen service af na een forehandfout van Rune. Laatstgenoemde maakte liefst 42 onnodige fouten. Vooral in de slotfase oogde hij ongemotiveerd en deed hij zijn tegenstander de punten met regelmaat cadeau.

Rune probeerde Carballés Baena in de slotfase met een medische time-out nog uit zijn spel te halen, maar de Spanjaard ging stoïcijns verder. Carballés Baena is in New York nog nooit voorbij de tweede ronde gekomen.

Onvrede

Afgelopen weekend uitte Rune op sociale media al zijn onvrede over het feit dat zijn eersterondepartij stond gepland op baan 5. "Voor het geval je baan 5 kunt vinden, dat is de baan waar ik maandag mijn eerste wedstrijd ga spelen", schreef Rune cynisch bij een foto van een plattegrond van Flushing Meadows. Gezien zijn status had hij op een groter podium gerekend.

De 20-jarige Rune is op de US Open nog nooit voorbij de derde ronde gekomen. Op Roland Garros en Wimbledon haalde hij al eens de kwartfinales.

Casper Ruud

De als vijfde geplaatste Casper Ruud knokte zich in vier sets langs de Amerikaan Emilio Nava. De Noor had 3 uur en 16 minuten nodig om zich te ontdoen van de qualifier: 7-6 (5) 3-6 6-4 7-6 (5).

De 24-jarige Ruud haalde vorig jaar de finale in New York. Carlos Alcaraz was hem toen de baas. Dit jaar is de Scandinaviër bezig aan een wisselvallig jaar op de grand slams. Op Roland Garros haalde hij de finale, maar op zowel de Australian Open als op Wimbledon bleef hij in de tweede ronde steken.

In de tweede ronde staat Ruud tegenover de Chinees Zhizhen Zhang, die vorig jaar nog in de openingsronde verloor van Tim van Rijthoven. Dit jaar versloeg hij in zijn eerste partij de Amerikaan J.J. Wolf in vijf sets.

Meer uit Sport

Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

26 minuten geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

3 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

4 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

6 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

6 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

8 uur geleden